Eestimaine kraam jõuluvana kingikotti

eelista eestimaist

Mulle väga meeldib see üleskutse, mis juba mitmel aastal on levinud, et täitke jõuluvana kingikott kodumaitse kraamiga. Sellega me toetame kohalikku väike-ettevõtlust. Püüdsin kokku panna nimekirja lastele sobilikest eestimaistest kingiideedest. Peab mainima, et paras pähkel – pehmete mänguasjade tegijaid leiab küll lademes, kuid muid lelusid nagu eriti ei olegi… Eriti raske oli poistele sobilikke asju leida. On teil ehk veel ideid juurde pakkuda?

 • Kiri jõuluvanalt, Kristiina Disain. Nii tore idee ilusas teostuses! Kahju, et Tirts veel lugeda ei oska.
 • Puidust klotsid Infanolt – kas täheklotsid või hoopis klotsipusle. Või lapse nimetähed seinale riputamiseks? Meil on need loomadega pildiklotsid, sest mulle väga meeldis nende piltide retro stiil.
 • Paberist punutud nukuhällid, valminud käsitööna (Eda paberpunutised). Ükskord kui meil rohkem ruumi on, siis usun, et Tirtsul oleks sellise üle küll hea meel…
 • Alki Näputöö teeb Barbie mõõtu heegeldatud nukuriideid ja mööblit. Heegeldatud diivan – onju teistmoodi? Või siis suurematele nukkudele uued riided?
 • Suur valik puidust mänguasju Lohu Lelult- autod, traktorid ja nukumööbel. Kõik viimistlemata kujul, nii et saab oma fantaasial lasta voolata. Ma juba pikka-pikka aega võtan hoogu, et katsetada mesilasvahaga mõne mänguasja poleerimist. Piltide peal näevad sellise viimistlusega asjad küll väga ahvatlevad välja…
 • Maheküpsised Küpsikojalt – taimset päritolu vegan küpsised, mis sobivad ka neile, kel mõni toidutalumatus. Pane ilusasse pakendisse ja kingitus missugune!
 • Peenmotoorikat treenivad Eesti rahvakultuuri ainelised nöörimismängud Vippalt – näiteks Sadasaba. Ma leidsin nad sel suvel ühelt laadalt. Hetkel ei ole Tirts nende vastu veel suurt huvi üles näidanud, sest nii peenike nöörimistöö käib talle veel üle jõu. Kuid ma panustan lähiaastatele. Nendel kujukestel saab küll igasuguseid tikkimispisteid järgi proovida. Muide, üks täiseas meesterahvas unustas meil külas käies end küll terveks õhtuks erinevaid mustreid tegema!
 • Pipikud ja muud Umbra toodetavad pusled ja mängud. Facebookis ringleb pilt nende uuest arvutamise õppimise tootest, millega nad Mardilaadale tulemas. Kahjuks ma kodulehel seda ei silmanud, kuid tundus päris huvitav. Mardilaat on juba käesoleval nädalavahetusel!
 • Käsitsi õmmeldud looduslikest materjalidest Waldorf-stiilis nukud – Loonalaps. Tunduvad päris asjalikud ja kogun hoogu, et ehk Tirtsule midagi sellist soetada…
 • Amigurumi tegelasi teevad paljud, ma sattusin ühele lehele, kus peamiselt multikategelased – nt lammas Shaun.
 • Höpil on selle sügise uus toode Lotte maskimäng. Samuti on nende välja töötatud enamus raamatupoodides saadaval olevad Tähenärija tähekaardid ja matemaatikakaardid.
 • Raamatud ja veel kord raamatud – ikka Eesti kirjanikelt!
 • Ja siis loomulikult varem juttu olnud  – Etno-barbi ja Maria ja Sophia pabernukumaailm.

Hea võimalus kodumaise käsitöö soetamiseks on juba täna algaval Mardilaadal.

0 thoughts on “Eestimaine kraam jõuluvana kingikotti

 1. Kadri-Anna Sklave says:

  Mina vaatan kingitusi lähipäevil Mardilaadal Saku Suurhallis – http://www.folkart.ee/mardilaat/
  Seal nii suuremate kui väiksemate müüjate asju, nii kallimaid kui odavamaid, nii tavapäraseid kui huvitavaid.
  Näiteks rehabilitatsioonikeskuse omad teevad toredaid mänguasju, keegi müüb igasuguseid puidust mänguasju, pilliroost “konstruktor” jpm.
  Nüüd tuleb ainult end tagasi hoida, et liiale kulutamisega ei lähe.

 2. Anneli says:

  Lisan siia juurde, et Lohulelu komplekti tähed pole pooltki nii mõnusad ja lihvitud kui Astangu omad.. sealsed on karedad ja tähtede keskel olevad augud on tehtud läbilõikega, st tähed ei ole täielikult ühestükis. Samas on Astungu tähtede valmimise ootamine sageli aega ja kannatust nõudev.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga