Millised on head värvid?

lumememm

“Ja ongi lumi maas!”, tõdeb Tirts (2,5a) juba mitmendat hommikut aknast välja vaadates. Jeee!

Siin on pildike meie detsembrikuu lumememmest, mille Tirts maalis. Seni me oleme värvinud näpuvärvidega, kuid kuna nende hulgas valget värvi ei ole, siis otsisin kapist välja guaššvärvid, mis olin enda tarbeks ostnud – kõige suvalisemad supermarketi omad, väikestes purkides. See selleks, et valge värv sai meil esimese värvimiskorraga praktiliselt otsa. Kuid rohkem häiris mind nende värvide juures see, et nende  mahapesemine ei olnud nii lihtne kui näpuvärvide puhul. Kas mitte-näpuvärvid ongi nii raskelt mahapestavad või on siiski kergemini pestavaid guašše ka olemas? Milliseid teie olete kasutanud ja kust ostsite?

Muidu guaššide kiituseks tuleb öelda, et värvitoonid on erksamad ja säilitavad oma erksuse ka kuivades. Näpuvärvide tööd on kuivades ikka väga pastelsed.

12_dets6-1

Veidi lumememmest ka. Võtsin aluseks helesinise paberi, joonistasin sinna 2×3 ringi lumememme figuuri tähistamiseks ja andsin töö Tirtsule. Ta enamvähem teab, et kui on kontuur, siis tuleks see üle värvida ja ära täita. Kuid kuna värviga askeldamine on ikka nii põnev tegevus, siis sujuvalt hakkas ta ka ülejäänud pinda katma. Et sellist tulemust saada, nagu meie saime, tuleb töö nii väikeselt lapselt õigel ajal ära võtta. Muidu oleks lõpptulemuseks ilmselt olnud ühtlaselt valge värviga kaetud paber. Silmad ja nina lõikasin punasest paberist välja. Esimese lumememme omad kleepisin mina, teise palusin Tirtsul teha. Kleepimiseks liimi ei ole vaja, need jäävad värvi sisse väga hästi kinni. Tegime teise paberi veel, sest ega Tirts ju ühe tööga ei piirdu. Selle puhul ta sujuvalt ignoreeris mu vihjeid, et lumememmele on vaja silmi ja nina kuni lõpuks siis kleepis need kõik ühte kohta kokku, et emme ikka rahule jääks ja tema saaks pintsliga edasi tegutseda.

Nüüd siis plaan veidi suuremates totsikutes guašid varuda ja ootan teie soovitusi! Aitäh!

0 thoughts on “Millised on head värvid?

 1. Anonüümne says:

  Meie kasutasime näpuvärve pintsliga ja muude vahenditega ( shvammid, rullid, papp) väga kaua. Guashid võtsin alles nüüd kasutusele kus piigad vaata et varsti 5a , sest polnud kindel et need ikka turvalised on, värve ostes usaldan meie kohaliku kontoritarvete poe müüjat- tema teab minu nõudmisi ja vajadusi ning kui tal hetkel pole, siis tellib.
  Paralleelselt näpuvärvidega alustasime ka vesivärvidega .Ostsin vesivärvid mis on tuubis ja mida saab väikese koguse otse pintslile pigistada . Ja muidugi on internet täis juhendeid kuidas ise toiduvärvidega värve teha.

  • mutukamoos says:

   Just, pikapeale lähevad näpuvärvid päris kalliks. Ja eks värvivalik on ka kitsas. Aga veidi pean nende koostsist ikka jälgima, sest praegu veel on nahakontakt paratamatu…

 2. pearnberg says:

  Valgest värvist veel nii palju, et Tiimaris on kõik -50% (vähemalt Kristiine keskuse omas oli) ja seal vist 180 ml (igaljuhul suurem kui tavalistes komplektides) valge näpuvärvi totsik muidu 5 eur ja nüüd siis poole odavam.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga