Täpitame: putukad!

putuka töölehed

Inglisekeelsetes blogides on nende töölehtede nimi “do-a-dot”. Kuna need on mul pea igas blogis silma jäänud, siis mõtlesin meie põnni peal ka  järgi proovida. Punkte saab täita erinevate asjadega – kas siis esemetega (nööbid, klaaskuulid, pompomid jne), ümmarguste kleepsudega või spetsiaalsete do-a-dot markeritega. Meil markereid ei ole ja ma ei ole kaubanduses tähele ka pannud. Proovisin siis ümmarguste kleepsudega.

Need putuka piltidega töölehed leidsin Gift of Curiosity lehelt, kleepsud sain kontoritarvete poest. Andsin lehed Tirtsule kätte ja näitasin, kuhu kleepida. Ma alguses olin selle tegevuse suhtes veidi skeptiline ja ei saanud üldse aru selle fenomenist, sest mõnel lehel oli neid punktikesi ikka vähe ja tundus, et see ülesanne saab väga kähku läbi. Aga ei läinud nii. Mitte et Tirts oleks saamatu olnud, lihtsalt mängides ja jutustades võtavadki asjad aega 🙂 Kleepsude juures avastasin ka ühe plussi – neid ümmargusi on lapsel kergem kätte saada kui enamustest kleepsuraamatutest, sest ringi ümber on ainult aluspaber, mitte terve leht täis seda kleepsupaberit. Tirtsule väga meeldis neid lahti nokkida ja hiljem kleepis mujalegi (näiteks minu ninale). See tegevus on hea peenmotoorika harjutus ja jälle eeltöö õigeks pliiatsihoiuks, lisaks keele- ja loodusõpe olenevalt sellest kui palju juttu juurde rääkida.

Esialgu ei hakanud me mingit süsteemi tegema, lasin Tirtsul suvalisi värve kleepida. Kuid edaspidi võib juba kindlat värvi kleepida ja mingi hetk ka esemetega katsetada. Nendega on keerulisem, kuna nii väikesel lapsel kipub kätt ära võttes see ese paigast nihkuma, mis põhjustab parajat frustratsiooni.

Ma ei osanud leida head eestikeelset vastet “do-a-dot” tehnikale. Kas selleks on juba olemas oma termin või oskate head nimetust soovitada?

0 thoughts on “Täpitame: putukad!

  1. kristiinamgr says:

    See tundub lahe tegevus! Meil said just kleepsuraamatud nö otsa, ühest kleepis mu 2-ne liblikad ja putukad oma mänguasja kastile aga sealt lõpuks rändasid need ikkagi prügikasti kuna enam ei kleepinud. Peaks ka neid täppe proovima. Ahjaa, kui vana teie Tirts on? Ma ei suutnud leida vastust, pole muidugi jõudnud tagantjärele kõike järgi lugeda aga ma juba nägin mitut meile huvipakkuvat teemat…pean vist hakkama öösel üleval olema ja lugema, et päevaseks tegevuseks valmistuda 😀 Igatahes ilusat päeva mutukatega! 🙂

    • mutukamoos says:

      Tirts on hetkel 2,5 aastane. Ma olen üritanud ikka igas postituses ära mainida, kuid alati ei ole meeles 🙂 Aga andke siis teada, kuidas teil üks või teine tegevus välja tuli! Seoses selle tagantjärgi lugemisega – ma olen üritanud luua kategooriaid nii, et oleks hõlpus vastavaid teemasid üles leida, kuid ei ole kindel kui kasutajasõbralik see süsteem välja kukkus. Seega kui on ettepanekuid, kuidas üks või teine asi leitavamaks teha, siis ootan nagu üks suur kõrv!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga