5 ideed laste t-särkide värskendamiseks

t-särgi taaskasutus

Küllap avastasite kevadgarderoobi üle vaadates, et nii mõnedki laste särgid ei näe nii värsked välja nagu tahaks – kas on mõni plekike peale tulnud või on niisama igav ja üksluine. Plekke saab edukalt varjata lastepärase aplikatsiooni või muu kaunistusega. Pluusi erilisemaks muutmiseks piisab kasvõi mõnest erilisemast nööbist ja jupist kaunistuspaelast.

Jagan teiega viite ideed t-särkide tuunimiseks, mis ei nõua erilisi õmblemisoskusi ja mõningal juhul isegi mitte õmblusmasina olemasolu.

Särk #1

t-särgi reuse

Mul ei olnud see särk veel valmiski kui Tirts juba nõudis selga panemist. Silmad tegin valgest trikotaažist (lõikasin vana t-särgi sabast) ja mustad detailid käsitöövildist, sest see ei hargne. Mustad ebemed oleks heledal särgil kohe silma torganud. Detailid kinnitasin valge ja musta niidiga käsitsi.

Särk #2

t-särgi reuse2

Magava rebase joonistasin vaba käega musta tekstiilimarkeriga. Antud särgi kude oli võrdlemisi ebatasane, selline soonikulaadne trikotaaž – see ei ole markeriga joonistamiseks kõige parem kangas. Soovitan joonistada siledama kangaga pluusile.

Särk #3

t-särgi reuse3

Siin kasutasin sitsikangast riba, mille krookisin kokku ja lisasin tüki pitsi. Nööbid on kõik erinevad.

Särk #4

t-särgi reuse4

Need triibulised detailid lõikasin välja ühest oma väikseks jäänud särgist, mille kangas mulle väga meeldib ja plaanin tüdrukutele sellest veel üht-teist õmmelda. Detailide ääred raamistasin värvilise mulineeniidi pistetega. Tirtsule armastab oma kätt selle pluusi taskusse panna 🙂 Mulle endale ka meeldib kui boheemlaslik see särk välja kukkus.

Särk #5

t-särgi reuse5

See särk läheb ilmselt äraviskamisele. Siin kasutasin mummude tegemiseks kuldset tekstiilivärvi, kuid ma ei testinud eelnevalt, kuidas see kuivab. Ja väga kõvaks kuivas, et ei ole ihu vastas mõnus. Kuid see muster ja tehnika mulle iseenesest meeldib. Mummude tegemiseks kasutasin ümmargust svammi. Enda särgile tegin kolmnurkse mustri kartulitrükiga ja jäi ka päris ilus (kui ebameeldiv kõvadus välja arvata). Usun, et mõne teise värviga jääks see päris hea.

Loe veel samal teemal:

Kui sa soovid aegsasti teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Mutukamoosi Facebooki lehe fänniks või kliki paremal ääreribal “Jälgi” ja saad teated oma postkasti.

 

0 thoughts on “5 ideed laste t-särkide värskendamiseks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga