Lugejad jagavad ideid

lugejad jagavad2

Kui ma käisin välja idee teha eraldi postitus, kus lugejad jagavad oma ideid, siis mul oli sees väike hirm, et äkki keegi ei saadagi midagi. Õnneks tuli esimene kiri päris varakult 🙂 Siis oli mul hirm, et äkki rohkem keegi ei saadagi. Siiski-siiski on mul au täna esitleda nelja vahvat isetehtud mängu! Aitäh teile!

Pallikarp

Autor: Toadraakon

pallikarp

Inspiratsiooni sain Montessori pallikarbist, mis peaks õpetama, et kuigi asja vahepeal ei näe, on ta siiski olemas. Kuna aga nii meie Preili (tollal 11 k) kui minu fantaasia on piiritu ning tema oskused arenevad aina, siis viisime endilegi ootamatult mängu järgmistele “tasemetele”. Tema tõi lisaks minu pakutud pinksi- ja golfipallile mängu ka käbisid, lusikaid, korke jne. Mina lisasin karbile papist toru. Lisaks sokutasin talle kätte ka liiga suuri asju, mis avast sisse ei mahtunud. Nii et see isetehtud mänguasi arendab väga paljutki – võrdlusmoment on sees (suurem-väiksem-liiga suur, kergem-raskem), käeosavus (eriline pähkel oli männikäbi avasse saada), sobitamine jne. Kui Preili suurem, siis kavatseme sarnaselt teha minigolfiraja.

Värvide sorteerimine

Autor: Veronika

Vaja läheb tühja munakarpi ja värvilisi karvapalle. Värvi karbi iga auk palliga vastavat värvi (või kinnita kahepoolse teibiga värviline paber). Lase lapsel värvide järgi pallid aukudesse sorteerida. Ülilihtne mäng minimaalse ettevalmistusajaga!

munakarp munakarp2 munakarp3

Leia paariline

Autor: Veronika
leia paariline

Eveli kommentaar: Kui ma ei eksi, siis munade kujud on välja lõigatud tapeedijääkidest. Mul hakkas sellega seoses kohe mõte tööle – on ju paljud tapeedid reljeefse pinnaga, see oleks lapsele hea sensoorne kogemus. Kui puuteaistingule rõhuda, siis võiks lisada veel liivapaberi, kanga, kile jne. Me vist proovime selle peagi järgi 🙂 Ma juba pikka aega võtan hoogu, et midagi erinevate materjalide katsumisega seoses teha.

Lauamäng “Mis on tervislik?”

Autor: Veronika

isetehtud lauamäng

Sellel mängul on mitu variatsiooni, olenevalt laste vanusest.

2-3aastased

Laps võtab laualt ühe pildikaardi, nimetab toiduaine ning kas see on tervisele hea või halb. Võetud pildikaardi asetab samasugusele pildile mängualusel.

Mängu teine variant:
Mängida koos õpetaja või lapsevanemaga. Mängitakse täringuga, kus on maksimaalselt kolm silma. Mängu algus on küsimärgil: „Mis on tervislik, mis mitte?” Mängu alustab vanim mängija. Veeretamisjärjekord jätkub kellaosuti liikumise suunas.
Liikudes mängul nupuga veeretatud punkide arvu edasi, peab mängija nimetama toiduaine ja selle, kas see on tervislik või mitte. Mäng lõpeb, kui jõutakse punasele südamele.

isetehtud lauamäng2

4-7aastased lapsed

Mängijate arv 2-4.
Mängu algus on küsimärgil: „Mis on tervislik, mis mitte?” Mängu alustab vanim mängija. Veeretamisjärjekord jätkub kellaosuti liikumise suunas.
Liikudes mängul nupuga veeretatud punkide arvu edasi, peab mängija nimetama toiduaine ja selle, kas see on tervislik või mitte. Jäädes peatuma mittetervislikul toiduainel, jääb mängija ühe viskekorra vahele. Mäng lõpeb, kui jõutakse punasele südamele.

Tänaseks kõik! Kuidas teile selline postitus meeldis, kas teeme veel? 🙂 Minu suur kniks ja kummardus lahketele jagajatele! Meie kodus leiavad ilmselt kõik ideed mingil ajal rakendust.

0 thoughts on “Lugejad jagavad ideid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga