Meisterdamised kleeppaberiga

kleepetööd lastele

Ühel vihmasemal päeval otsisin kapist välja kleeppaberi, et järgi proovida kleepetöö, mida olin juba mõnda aega plaaninud. Nimelt olin kogunud viimasest õmblustööst riideribasid, mida saaks kollaažiks kokku kleepida.

Alustuseks joonistasin markeriga paberi mittekleepuvale küljele kriipsu-tüdruku. Siis kinnitasin paberi põrandale, kleepuv pool üles. Kõrvale panin riideribad ja mõned lõngajupid. Näidiseks kleepisin tüdrukule ühe lõnga juusteks ja siis lasin Tirtsu toimetama.

kleepetööd

Ma lootsin sellest tegevusest veidi suuremat hitti, kuid kahjuks tuli muu ahvatlus vahele ja Tirts veetis ülesande juures vast 5 minutit. Ma ei teagi, kas teises olukorras oleks ta kauem nokitsenud – toormaterjali oli ju ometi palju, mida uudistada. Jätsin igaks juhuks töö veel päevaks välja, kuid ta ei naasnud. Positiivne oli aga see, et kui ma riputasin töö tema laua kohale seinale, siis ta muudkui käis sellest mööda ja seletas, kuidas tema selle tegi ja ta tundus väga uhke olevat 🙂 Paningi endale kõrva taha, et peaksime rohkem selliseid loovtegevusi tegema, mida mõnda aega ka eksponeerida saaks.

kleepetööd2

Ideid, mida veel teha kleeppaberiga:

 • Portreed
 • Kollaaž looduslikest materjalidest
 • Musta lõngaga ämblikuvõrk
 • Kinnita kleeppaber teibiga tugevalt põranda külge (ikka kleepuv pool üles) ja lase lapsel üle selle joosta. Eriti huvitav peaks see olema ca 1-2-aastasele.

Kui sa soovid aegsasti teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Mutukamoosi Facebooki lehe fänniks või kliki paremal ääreribal “Jälgi” ja saad teated oma postkasti.

2 thoughts on “Meisterdamised kleeppaberiga

 1. Kristiina says:

  hea idee! 🙂 meil ripub üks kollaaz aknal, Haldjapere tunnis tegime. Kahe kleepepaberi vahele panime igasugu värvilisi asju – paberit, niiti, värvilist vatitaolist asjandust. Päris lahe sai 🙂

  • mutukamoos says:

   Mul aknapealse kollaaži idee oli ühel järgneval õhtul. Mõtlesin, et kui annan talle veidi krepppaberitükke, et siis omaette kleebib ilusa kunstiteose, mille siis hiljem aknale riputame. Ise lootsin samal ajal Pisipiigat magama panna. Ütleme nii, et kõik muu oli huvitavam ja vitraaži ma ei saanud. Õnneks sain siiski pisikese magama pandud 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga