16 mängu autosõidu ajaks

mängud autosõidu ajaks

Ilmselt võite järeldada pikast blogivaikusest, et nii nagu paljud teised eestlased, on ka meie pere suve nautimas, millega kaasnevad ka pikad autosõidud. Kui mõni aeg tagasi oli meil blogis juttu nippidest, kuidas beebiga pikk autosõit toredamaks teha ja kunagi ammu kirjutasin ka reisimänguasjadest umbes 1-aastaste laste jaoks, siis nüüd võin teiega jagada nõuandeid, kuidas muuta autosõit lõbusamaks veidi vanemate ja asjalikemate lastega.

Nimelt ilmus Vippa blogis väga pikk ja asjalik artikkel – “Loovad mängud autoga reisimiseks”, kust leiate ideid sõnamängudeks ja soovitusi reisimänguasjade kohta. Vippal endal on ka täiesti ideaalne reisimänguasjade seeria olemas – nöörimismängud. Kuidagi on juhtunud, et meie kodus on lausa kaks komplekti neid. Ühe ostsin mitu aastat tagasi Vabaõhumuuseumi laadalt suure lootusega, et Tirts hakkab mõne kuu pärast sellega mängima. Siis ma olin veel nii naiivne, et areng võiks nii kiire olla 🙂 Praegu, peagi 3-aastasena, teeb ta üksikuid pisteid ja siis loobub. Aga ma usun, et see aeg ei ole enam kaugel kui ta hakkab nende peal erinevaid pisteid harjutama, sest iga kord kui ma õmblema hakkan, on ta ka platsis ja nõuab oma osa. Selleks puhuks on mul üks riidelapike valmis koos sukanõela ja niidiga. Ka selle töö puhul loobub ta peale esimest pistet, peamiselt seepärast, et ta ei ole minuga nõus, et nõela ei ole vaja niikaua sikutada kuni niit tagant ära tuleb 🙂

Tulles tagasi automängude juurde – Vippa blogi lugedes meenus mulle mäng, mida meie lastena autos mängisime. Üks mängijatest pidi välja mõtlema sõna, mida teised siis ära arvama peavad. Küsida võib ainult “Kas” küsimusi. Enamasti oli esimeseks küsimuseks mõistlik küsida, kas see on elus või elutu? Ja teine võib vastata ainult jah või ei. Ma siis olin ükskord hästi geniaalne enda arust ja mõtlesin sõnale “juuksekarv” ja olin mega õnnelik, et keegi seda ära ei arvanud. Võidurõõm missugune! Milliseid automänge teie mängite?

Kõiki reisimisega seotud artikleid saate lugeda TEGEVUSED / REISIL rubriigist 😉

Päikest!
Eveli

Kui sa soovid aegsasti teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Mutukamoosi Facebooki lehe fänniks või kliki paremal ääreribal “Jälgi” ja saad teated oma postkasti.

* Foto: Vippa.ee

2 thoughts on “16 mängu autosõidu ajaks

  1. Kristiina says:

    Meil on nt selline mäng, et küsin 2,6 a lapse käest, mida sa aknast näed? Ta siis ütleb, kas põld, mets, puu, traktor jne. Mina küsin siis küsimusi, et mis värvi see on, mis häält teeb (kui teeb)jne. Kõige suuremaga oleme teinud automarkide mängu, st igaüks valib ühe margi, loeme neid autosid, mis vastu sõidavad, võidab see, kelle automarki tuli kõige rohkem teekonnal vastu, võitja teeb jäätise välja 😀 sõnamängu oleme ka mänginud, aga palju häid mänge saime nüüd juurde. Aitäh! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga