PapaOpa – pood, kus silmad puhkavad / KINGILOOS!

papaopa4-1

Ilmselt on blogi kauaaegsemad lugejad märganud, et olen päris mitmel korral viidanud mänguasjadest rääkides PapaOpa e-poele. See on pood, mis mulle meeldib nii valiku. kodulehe kui ka teeninduse poolest. Üks väheseid lastetarvete e-poode, mis on tõesti ilus vaadata. Nüüd ongi mul hea meel teada anda, et meil on PapaOpa poe perenaise Kaiaga väike koostööprojekt kokku klopsitud – teeme kingiloosi Mutukamoosi andunud lugejate vahel, mille auhinna paneb välja PapaOpa!

PapaOpa müüb valdavalt prantsuse firma Djeco kvaliteetseid mänguasju. Ma sattusin kunagi netis surfates ühe imearmsa Djeco jänkupusle peale, mis mulle lausa kinnisideeks muutus ja hakkasin otsima, kas keegi Eestis ka Djecot müüb ja nii ma PapaOpa leidsingi. Tol hetkel jäi küll pusle ostmata, kuid minust sai PapaOpa fänn ja nii ma olen nende tegemistel silma peal hoidnud ja iga kord uut kaupa vaadates muudkui ahhetanud.

papaopa-1

Näiteks kui meil ei oleks juba mitut komplekti nukunõusid, siis mulle väga meeldiks kui meie tüdrukutel olek see metallist teeserviis. Kuigi seal on peal kiras 3+, siis minu hinnangul sobib see imehästi esimeseks nukuserviisiks, sest ei purune. Meil on ühe keraamilise serviisi mitmed tassid juba katki ja ma vahepeal paningi nad kappi eest ära, et las Tirts kasvab veel.

Erineva suurusega klotsidest torn on Montessori roosa torni analoog. Mitte küll õige asi, kuid pidavat parem olema kui mitte midagi 🙂 Tirtsul sarnaseid klotse ei olnud. Ma küll vahepeal kaalusin, kuid ruumipuudusel loobusin nende ostmisest. Praegu, olles rohkem lugenud, arvan, et oleksin võinud siiski soetada ja tõenäoliselt Pisipiigale soetangi.

Montessori rõhutab, et lastel peaksid olema nende suurusele vastavad tööriistad, mis on päris – mitte mittetöötavad koopiad. See aiatööriistade komplekt tundub pädev ja on ka silmale ilus vaadata. Või see küpsetuskomplekt, millega saab päris kooke küpsetada. Sarnast puidust taignarulli ma otsisin ikka pikalt taga. Varem oli meil plastmassist, millel rullik isegi ringi ei käinud… See plekist ämber – no niiiiiii ilus. Tuleb oma lapsepõlv meelde! Ämbreid on seal erinevate piltidega.

Patareideta taskulambid tunduvad väga praktilised. Kaia ütles, et nende peres ostsid isegi isa ja vanaema need endale 🙂 Lampi tuleb laadida käega pumbates ja põleb peale seda päris kaua. Mulle see patareivaba idee väga meeldib ja kuna olen mõttes kaalunud mingil hetkel lastele taskulambi ostmist, siis mul on väga hea meel, et ma selle variandi peale sattusin!

papaopa1-1

Mimo kaisujänkud on neil ka, kuid mitte sellepärast ei toonud ma seda pilti esile. Vaid see õmblusmasin! Meil on ka kodus selline 😀 Alati kui ma õmblema hakkan, palub Tirts oma masina ka välja tuua ja nii me kahekesi siis tähtsalt lõgistame oma masinaid. Nostalgia valdkonda kuulub ka see kuulimäng. Meil oli vanaisa juures selline, eriti retro pildiga, mu ema lapsepõlvest. Ma ei tea, kas blogi nooremad lugejad sellis mängu enam mäletavadki? 🙂

Need mängu puu- ja köögiviljad on midagi uut, millesarnast ma ei ole meie kaubanduses veel näinud. Enamasti on müügil kole plastmass või siis puit (lõigatav variant). Ikeas on riidest, kuid siin on materjaliks kumm ja vähemalt pildil tunduvad suhteliselt elutruud. Kindlasti parem katsuda kui plastmass.

Analoogne mängutoos on meil kodus olemas ja tüdrukutele väga meeldib. Mulle ka – üks väheseid muusikariistu, mille heli ei hakka närvidele 🙂 Sobivat toosi otsisin ka kaua, sest soovisin neutraalsetes värvides, mitte “roosa tüdrukutele” ja “sinine poistele”. Ja vanakooli vurr on meil kodus ka väga popp.

Pusledest on mul raske midagi esile tuua, sest mulle meeldivad nad kõik. See ookeanipusle on muidugi huumorinurk 🙂

papaopa2-1

Mängude sektsiooni ma soovitan vaadata ka vanemate laste vanematel, sest siin on palju laua- ja kaardimänge. Seda seoste leidmise mängu ma kaalusin osta Tirtsule möödunud jõuludeks, kuid siis otsustasin mõneks ajaks edasi lükata. Vaatan, ehk selle aasta jõuludeks on ta juba ise ka valmis seda mängima. Praegu avastasin selle numbrite bingo, mis tundub varsti täitsa eakohane.

Kui meil ükskord majaremont valmis saab ja Tirts saab omale toa, siis sinna lakke olen ma planeerinud midagi sarnast nagu see rippuv lill. Marionett-tantsijaid olen ma ka pikka aega piielnud aga otsustasin, et lasen tüdrukutel enne veidi suuremaks kasvada ja siis panna need koos kokku.

Djeco kleepsud on üliarmsad, kuid vaadake üle ka need koerad, kellele saab riideid selga kleepida. Mulle tundub, et meie majas oleks see hitt.

Lõpetuseks üks nunnumeetri lakkelööja – aguli plekkpurgid! :))

Kingiloos

Koostöös mänguasjapoe PapaOpaga loosime Mutukamoosi lugejate vahel välja Djeco puidust magnetid Geo Fantaasia.

Kingiloosis osalemiseks ei ole vaja teha muud kui vastata selle postituse all ühele küsimusele – miks te olete Mutukamoosi lugeja, millised postitused teile enam huvi pakuvad? Midagi laikima ega jagama ei pea 🙂 Loomulikult kui teid huvitavad meie tegemised, siis olete oodatud jälgima ka Mutukamoosi ja PapaOpa Facebooki lehte ja ega Facebookis info jagamine ka liiga tee 🙂

Kampaania algab täna ja kestab nädal aega ehk 11. septembri hilisööni. Võitja kuulutame välja blogis ja Mutukamoosi ning PapaOpa Facebooki lehel. Kui võitja meiliaadress on kommentaaris tuvastatav, siis võtame teiega ise ka ühendust. Kui ei ole, siis valvake ise peale 😉 Kui te sisestate oma meiliaadressi kommentaarivormis e-posti reale, siis see ei muutu avalikuks ja näen ainult mina.

Head osalemist!

Eveli ja Kaia
Mutukamoos & PapaOpa

P.S. Tänutäheks selle konkreetse postituse kirjutamise eest sain ma valida PapaOpa poest Tirtsule midagi toredat. Kõik arvamused on siiski minu omad ja mõjutamata. Oma varasemate viitamiste eest ei ole ma saanud mingit kompensatsiooni ja viidanud olen seepärast, et olen arvamusel, et Djeco tooted on väga ilusad ja kvaliteetsed.

Kui sa soovid aegsasti teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Mutukamoosi Facebooki lehe fänniks või kliki paremal ääreribal “Jälgi” ja saad teated oma postkasti.

85 thoughts on “PapaOpa – pood, kus silmad puhkavad / KINGILOOS!

 1. Anonüümne says:

  Esiteks ma loodan et mäng kestab ikka 11 septembrini mitte 11 augustini 🙂
  Teiseks loen seda kuna siin jagatakse head nõu ja huvitav ka. Endal ka väike beebi kodus, seega aktuaalsed teemad.

  • Astrid Hallikas says:

   Mina avastasin Mutukamoosi täiesti juhuslikult ja seda Montessori kohta midagi uurides. Rõõmuga leidsin väga asjaliku olevat ning jagasin seda lahkelt ka Lasteadnike idee leheküljele, sest väärt kraami pole kunagi küll. Aitäh, olen leidnud ja jaganud mitmel korral üliasjalikku …, tore kui keegi leides midagi vahvat või katsetades midagi toredat iseenda ja laste peal, seda ka teistega jagada raatsib!

 2. Leena says:

  Mul on kodus kasvamas üks suurem (2+a) ja üks väiksem (5k) laps, niiet kõik lastega seotud teemad on väga päevakohased 🙂

 3. Kätlin says:

  Ma just eile vaatasin seda magnetitega puslet seal 😀
  Igatahes, mulle meeldivad minu lapse eakohased postitused ja neid ootan alati huviga. Muidugi ka igasugu huvitavaid mänge mida koos lapsega mängida. Miks olen lugeja? Mulle meeldib see Montessori – värk 😀

 4. Marite says:

  Kõik lasteteemad on minu maailm:) Erialaselt lasteaiaõpetaja ja hetkel oma 1,5 aastasega kodust elu ja arengut nautimas. Sinu kajastatud teemad on väga päevakajalised. Suudan vaid imestada, kuidas Sa laste kõrvalt seda jõuad:) Mina ei jõua alati lugedagi. PapaOpa poeni jõudsin ka just selle kodulehe kaudu. Ja armusin samuti:) KUi vaid rahakotist üle käiks, ostaks vist KÕIK ära:)
  Aitäh, et jõuad ja jaksad:)

 5. Liisi says:

  Sattusin Mutukamoosi blogisse juhuslikult ja kohe esimeselt korral lugesin kõik postitused tagantjärele ära. Olen siit leidnud mitmeid vahvaid ideid laste tegevuste korraldamiseks. Montessori metoodika on paeluv, üritan ka seda järgida.
  Sisukaid postitusi edaspidiseks!

 6. Kaire says:

  Juhtusin kogemata sellele blogile peale, ei teagi kustkohast esimest korda. Aga jäin seda jälgima, kuna siin on nii vahvaid ideid, mida lastega ette võtta ja lihtsatest vahenditest arendavaid mänge, mille peale ise ei tulekski. 🙂

 7. Triin says:

  Ma olen samuti Montessori metoodika pooldaja ning tahan end harida sel teemal. Lisaks meeldib mulle meisterdada ning siit blogist saab häid ideid, mida lastega koos teha. Mind huvitas veel lapsega reisimise teema koos mänguasjadega, millega lapse meelt lahutada autosõidu ajal. Olen leidnud ideesid ka Teie pere lemmik mänguasjade ja raamatute postitustest. Oma lapsele järgmist lelu valides on hea omada kasvõi väikest ettekujutust sellest, kas temavanustele lastele meeldiks mingi asjaga tegeleda või ei.

 8. Greete Ruut says:

  Mina sattusin Mutukamoosi lugema täiesti juhuslikult ja õnnelik juhus, sest tõeliselt väärt leid on. Olen siit saanud väga erinevaid nõuandeid. Aga kui midagi ekstra välja tuua, siis mänguasjade poodide (näiteks PapaOpa) postitusi lugedes on selline tunne, nagu oleks giidiga mänguasjade poes ekskursioonil, väga mõnus  Kodus on kasvamas veidike üle aastane põnn ja ma väga soovin, et mänguasjad mis talle valitud, oleksid sellised, mis pakuks avastamisrõõmu ja tegevust pikaks ajaks ning jätaks ruumi ka fantaasiale.
  Väga meeldib ka rubriik „tegevused“. Lausa nii väga, et olen tihtipeale mõelnud, et kõik need ideed võiks olla ühe raamatuna mu raamaturiiulis, et siis oleks kohe hea võtta ja kasutada. Nii hea on näha oma lapse silmis avastamisrõõmu, mida pakuvad erinevad tegevused. Ja olles Mutukamoosi lugeja, võin kindel olla, et ideedest ja avastamisrõõmust juba meie kodus puudust ei tule. Aitäh!

 9. Triin says:

  Mina avastasin mutukamoosi täiesti netis surfates. Otsisin lahedat ideed, mida oma põnniga meisterdada ja siis tuligi mutukamoos googeldades. Oi neid ideid! Kõik on nii vahvad, nii minule kui ka pisemale. Enda pea ju ei mõtle kõike toredat välja ja veidi lisaabi kulub alati ära 🙂
  Niisiis meile meeldivad meisterdamise/värvimise jne ideed!

 10. Kai says:

  Hei, Minagi sattusin Mutukamoosi kodulehele täiesti juhuslikult.. vist kellegi teise blogi uurides. Väga asjalikud postitused ja olen siit päris palju huvitavat leidnud mida koos lastega teha. Väga meeldivad kunsti tegevused. Pooldan ise naturaalsust ja looduslähedust, ise tegemist, koos õppimist. Väga asjalik lehekülg, aitäh!

 11. Lehti says:

  Meeldib, et tegemist pole lihtsalt beebi(laste)blogiga, vaid on olemas hariv külg. Meeldib, et tood välja huvitavaid lehekülgi, blogisid jms. Internetist leiab ju igasugust infot ja seda on meeletutes kogustes, mida kõike ei jaksa ega taha alati läbi töötada. Siin blogis leiab mõnusa ülevaate ilma, et peaks ise suurt uurimistööd tegema! 🙂 Samas suudad kõike kirja panna lühidalt, konkreetselt ja arusaadavalt.

 12. Lugeja says:

  Loen kuna endal ka kodus kaks väikest tüdrukut kasvamas ja tore on saada siit ideid, mida rakendada nende peal. Samuti olen tabanud end teinekord mõtlemast et mulle nii meeldib see mõte, kuidas ma ise selle peale ei tulnud. Kohati saan ka enda tegemistele posit. tagasisidet lihtsalt lugedes ja aru saades, et suund on õige. Enim meeldivad postitused, mis suunavad ja annavad ideid just koos ja ise tegemiseks.

 13. Katrina says:

  Hakkasin blogi lugema seoses soovitustega näputoitumise osas, näidismenüüd jne. Ja nyyd olen usin lugeja. 🙂

 14. Mare says:

  Mulle meeldib Mutukamoosi lugeda siis, kui endal ideed otsas ja ei oska oma põnnile enam uusi põnevaid tegevusi välja mõelda. Alati leian midagi, mis on kohe teostatav ja endalegi põnev! Aitäh selle eest 🙂

 15. Kristiina says:

  Mina sattusin Mutukamoosi blogilie vist tänu enda blogile? Ma täpselt ei mäletagi aga polegi oluline, tähtis on see, et ma selle leidsin, kuna olen siit palju huvitavat lugenud ja järgi proovinud, mul ju omal ka pea samavanad põnnid kodus kasvamas 🙂
  Kas ma vastasin mõlemale küsimusele ära? 😀
  Ma ei oskagi öelda,mis kõige enam huvi pakub. Montessori teema on muidugi väga huvitav, olen ka ise sellest enne lugenud ja hea meel, et seda ka siin nüüd teha saab. Ja eks ma siis vaatangi neid postitusi, kus jagatud nippe, mida põnnidega jälle uut ja huvitavat koos teha võiks 🙂
  Nii tänuvääre on see Mutukamoos minu meelest, aitäh, et oled nii kaua viitsinud ja jõudnud kogu kupatuse kõrvalt seda siin pidada ja ikka ja jälle midagi harivat ja huvitavat kirjutada.

 16. Mari says:

  Mul on kaks last,9-kuune ja peaaegu 3-aastane.Sattusin siia otsides ideid lastega kodus mängimiseks. Nüüd käin juba igaks juhuks alati siit läbi,kui mingit ideed jälle vaja on. Soovitused laste pildistamiseks olid ka väga teretulnud 🙂

 17. Jana says:

  Mutukamoos on lihtsalt üks väga mõnus lugemine ja inspiratsiooni laegas. Ja kui veel liikuda mööda soovituslike linke, siis võib uudistama jäädagi. PapaOpa e-poe leidsin just Mutukamoosi kaudu ja nüüd käin päris tihti seal imetlemas milliseid ilusaid kanne olemas on. Magnet mänguasjad on praegu just väga aktuaalsed meie peres. Kui loosiõnn ei naerata, siis tuleb ostma hakata 🙂

 18. pr6uatamm says:

  Mutukamoosi kirjutistest pakuvad enim huvi Montessori-teemalised ettevõtmised ning ka ujumispäevik. Meie preilil on mitmeid asju, mis pärit PapaOpast, kaasa arvatud metallist teeserviis, mis on tõeliselt armas ja minu meelest hea ost, millega meil igapäevaselt teepidusid peetakse 🙂

 19. Mrs T says:

  Mul oli ka selline õmblusmasin väiksena! Vanaisa kinkis 🙂 Ehk on see veel kuskil vanaema keldris alles … Peamegi millalgi vanaema juurde ema ja õdedega korda looma minema, kujutan ette, et igasuguseid põnevaid asju võib välja tulla!
  Aga Mutukamoosi blogi sattusin lugema vist läbi Malluka blogi ja esimest korda siia sattudes oli avastamisrõõm väga suur. Hiljem muidugi lugemisrõõm ka ja jäin blogi jälgima, kuigi endal veel lapsi pole. Mulle tundub ka see Montessori pedagoogika hingelähedane ja vaikselt valmistun tulevikuks 😉

 20. britik says:

  Ma käin siit ideid ammutamas ja häid nõuandeid kõrva taha panemas. Beebiga matkale meeldis ntx väga! Just taolisi postitusi ootangi, et oleks selles ülikiires lapsekasvatuses veidi abi ja väärt infot 🙂

 21. herz says:

  Loen mutukamoosi, sest kirjutad armsalt ja huvitavalt lastega seotud teemadest. Just sellise arendava nurga alt. Olen ise peatselt emaks saamas ja seetõttu teemad südamelähedased. Tahaks, et minu lapsest kasvaks tore, mänguhuviline, ise- ja kaasamõtlev laps, keda ei pea 10-aastaselt seeliku küljest lahti raputama, sest laps vingub muudkui “Igaaaaaav on”. Just sinu postitustest tundub, et sellise lapse kasvatamine on lihtsamast lihtsam 🙂
  Ja muidugi meeldivad mulle arendavad mänguasjad, mitte “madeinchina” plastmasskärakad. Tänud pidevate PapaOpa vihjete ja ülevaadete eest.

 22. Helen says:

  Mul on kodus aastane tirts kasvamas ja väga huvitav on lugeda mängudest ja tegevustest, mis teda arendavad ning aitavad uusi oskusi õpetada. Olen mõnda neist ka ise järgi proovinud ja olen rahul nähes kui rõõmsaks see lapse teeb.
  Aitäh heade ideede eest! 🙂

 23. Janely Buht says:

  Avastasin Sinu blogi Novembribeebid 2013 kaudu, sest kuulun ka ise sinna gruppi. Kuna mul on esimene laps, siis sinu blogi teemad ja mõtted kuidagi sobivad väga hästi minu olemusega ja aitavad mul täpsemalt enda lapse kasvatamist suunata. Enne rasedaks jäämist olin kuulnud Montessori suunast ning mulle juba siis see väga meeldis! Mul oli lihtsalt topelt rõõmu, kui Mutukamoosi blogi otsa sattusin.

 24. Toadraakon says:

  Mutukamoosis on tore käia, sest teemad on väga asjalikud valitud ning ei ole negatiivseid emotsioone kirjutiste vahele ära eksinud. Hea on lugeda vaatamata sellele, et internetis on juba nii palju infot lasteteemade kohta, palju täiesti uut infot olen avastanud ning eriti meeldib montessori hõngulisus.
  Aitäh Mutukamoosile kõige selle eest :).
  Ja Papaopa poes on tõesti palju toredaid ja mõtekaid mänguasju. Mõni on olemas, mõne oleme ise meisterdanud ja mõni on soovinimekirjas.

 25. Ketlin says:

  Mutukamoosi lugeja olen, kuna huvitavad lihtsad kodused lahendused, kuidas lapse loomingulisust utsitada. Ei ole suurem plastiku austaja, nii et siit olen saanud innustust kasutada nende asemel mängimiseks näiteks kuivaineid, mis lapsele väga meeldib. Tänu sellele blogile olen lisaks õppinud last vähem keelama ja andma võimalust rohkem kogeda.

 26. Helen says:

  Avastasin Mutukamoosi blogi siis, kui esimest korda lapsega ujuma läksime. Väga julgustav ja inspireeriv lugemine 🙂 Hakkasin ka teisi postitusi lugema ja sattusin kiirelt õhinasse. Kuigi meie laps oli tol hetkel veel nii väike, et mänguideid oli tema peal vara katsetada, jätsin nii mõndagi tuleviku tarbeks meelde ja võtan kindlasti kasutusele. Mõned päevad tagasi sai ta aastaseks ja kui sünnipäevalised uurisid, mida kinkida, suunasin nad just siia blogisse vastava postituse juurde. Aitäh toredate kirjatükkide eest! Tänu Sinu tööle saavad paljud lapsed selliseid põnevaid mänge mängida, mille peale nende vanemad ehk muidu tulnud ei oleks 🙂

 27. evelin36 says:

  Olen mutukamoosi lugeja seetõttu, et mulle meeldib rahulik ja loominguline lähenemine mängule, lapse arendamisele ning lihtsate asjade ootamatu kasutamine nö. arenguks. Mulle meeldib väga just selline suhtumine, et kõike ei pea poest ostma ja palju saab ise ära teha. Lugema sattusin postitust – mida 1 aastasele kinkida- ja nppd olebgi jäänud lugema. meie perre on tulnud 2 konkreetset “hittmängu” just siit blogist- vee valamine kannust anumatesse ja mõmmide riietamise mäng. minu vanem laps on sama vana peaaegu- 3 aastane-niiet kõik on väga päevakohane- mida siin kirjutatakse. lihtsad ning asjalikud postitused (Y). meeldib väga!

 28. aurum2 says:

  Mutukamoosi lehelt saab palju vahvaid ideid, mida oma lapse peal katsetada. Tänu Sinu toredale lehele olen ise ka muutunud palju loovamaks ja isegi nn. vabameelsemaks. Ehk kõige lihtsamad igapäevased asjad pakuvad lapsele kõige rohkem rõõmu ja tegevust. Näiteks pesin ükspäev purke ning jätsin nad kausiga põrandale nõrguma. Ühel hetkel minu 10kuune poisipõnn avastas need ja oh seda rõõmu: terve pärastlõuna oli sisustatud purgikaante kausist sisse ja välja tõstmisega. Väiksemaid üritati ka purkidesse mahutada.

 29. Kaie says:

  Sattusin siia Mutukamoosi lehele alles eelmisel nädalal, kuid kohe tundsin seda äratundmisrõõmu, et see koht on üks õige koht. Postitusi lugedes tekkis mõnusalt kodune tunne ja tahtmine kõike proovida ja katsetada. Kuna endal on kasvamas kaks pisikest plikatirtsu (1a 9kuune ja 3- aastane), siis kõik nende vanusegrupiga seonduv oleks minu jaoks väga teretulnud. Väga meeldib lugeda erinevatest toodete tutvustustest ning lapse arenguga seonduvatest nippidest ning nõuannetest.

 30. riin says:

  Mina pole kindle, kuidas siia blogisse sattusin. Küll aga olen väga rõõmus, et see juhtus 🙂 Olen saanud mitmeid häid mõtteid lastega mängimiseks, olen isegi nõu küsinud (ja saanud sõbraliku ja südamliku vastuse 🙂 ).

  Blogija tundub väga tore inimene, kelle lastest kasvavad väga toredad inimesed. Kuna ma ise loodan ka toredaid inimesi kasvatada, siis üritan õppida ja areneda. Nüüd on üks virtuaalne inimene, keda eeskujuks pidada. Seega võib öelda, et erilist tähelepanu pööran lastega mängimise ja laste kasvatamise teemadele 🙂

  (Mutukamoos ja PapaOpa FB lehed ammu juba meeldivate hulka lisatud 🙂 )

 31. Kristel says:

  Nagu mitmedki teised siinkirjutajad juhtusin minagi siia blogisse täiesti juhuslikult FB vahendusel. Küll alles mõned päevad tagasi, aga sattusin kohe täiesti hoogu: püüdsin lugeda nii palju postitusi, kui kaheksakuuse kõrvalt võimalik ning juba tekkisid ka endal mõtted, milliseid mänguasi hankida ja tegevusi teha, kui laps natuke vanem. Väga hindan, et kellelgi on jõudu ja jaksu kasulikud mõtted kirja panna ning teistele seeläbi abiks ja inspiratsiooniallikaks olla. Ootan huviga uusi postitusi.

 32. Heili says:

  Mutukamoosi lood on alati mõnusalt positiivses noodis ja saame siit ideid milld peale ise ei tulekski. Seda enam, et meil kodus samaealised lapsed 🙂 Et siis eriti oodatud on ikka kõik lapseteemaline 🙂

 33. Mariin Manglus says:

  Mina avastasin Mutukamoosi sel ajal kui otsisin internetist ja blogidest erinevas vanuses lastele mõeldud tegevusi. Ka pooldan ma Montessori metoodikat. Olen blogist palju vahvaid ideid ammutanud ning samuti pean oluliseks, et laps ei mängiks ainult plastmassist mänguasjadega vaid uuriks loodust, värve, erinevaid materjale jnejne. Enim pakuvad huvi lapse käelist/kehalist tegevust arendavad mängud, abivahendid, lisaks koos lapsega kunsti loomine, nö ühistegevused mitmekesti.

 34. Anonüümne says:

  Mina leidsin Mutukamoosi lehe, kui otsisin, millised mänguasjad teiste lastele meeldivad. Sattusin kohe 2 artikli peale: lemmikmänguasjad 1-2 aastastele ja raamatud 1-aastastele. Sattusin nendest ideedest nii vaimustusse. Nüüd on ka meil kodus näiteks kalamäng, konnamäng, vurr, puidust rong jm. Loomulikult on siin veel palju-palju huvitavaid artikleid ja nii hakkasingi lehekülge jälgima. Kahjuks ei ole veel saanud proovida paljusid siinseid kirjeldatud tegevusi, sest minu praegu 1a 9k poiss on väga püsimatu loomuga ja kipub ikka veel kõike suhu toppima. Aga häid ideid on siin palju! 🙂

 35. Siret says:

  Mul on 3-aastane tütar ja Montessori metoodika tundub lihtsalt kuidagi õige ja minu vaadetega ühtiv 🙂 Blogist leian ideid mängude abil lapse arendamiseks.

 36. Sylle says:

  Olen juba pikaajaline jälgija/lugeja, kõige enam ootangi ideid kuidas lapsega huvitavalt ja harivalt mängida. Tore, et on võimalik lugeda eestikeelset blogi, kus lähtutakse montessori kasvatus meetoditest. Usun, et paljud on leidnud enda jaoks uue lähenemise, kuidas last kasvatada. Jaksu ja palju ideid ! 🙂

 37. sirliiz says:

  Sattusin siia blogisse mingisuguse raamatuotsinguga ja olen jäänudki lugema 🙂
  Minu jaoks on huvipakkuvamad mängude, mänguasjade ja raamatute postitused. On tore kursis olla, millega teised umbes samavanused lapsed tegelevad. Minu kodus on nimelt kasvamas 3 aastane tüdruk.

 38. Kersti says:

  Ma loen tegelikult mutukamoosi blogi algusest peale, aga valikuliselt, sest mu 4- ja 2- aastane mängivad nii palju koos, et neile ei olegi väga mingit suurt loovat tegevust vaja. Vahest vaatan just selliseid kokkuvõtvaid postitusi, kus soovitatakse jõulukinke või nagu nt see kokkuvõte Papaopast, et äkki leian mõne huvitava mänguasja, mida osta või tahta lastele. Olen tähele pannud, et lapsed ei tahagi suurt miskit mul, emme tahaks igasuguseid huvitavaid arendavaid mänguasju, nemad mängivad koos arsti või muid selliseid mänge – ehitavad kurgitükkidest torni (kahjuks söögilaua taga) ja teevad plastmassist mobiilist kooki moosiga.

 39. glindeks says:

  Olen väga rõõmus, et mutukamoos on selline eestikeelne veebileht, kus Montessori meetodit kasutatakse… Õppisin kunagi TPS-s pedagoogika ajaloos, et juba esimese EW ajal võeti lastehoidudes Montessori mänguasjad kasutusele; vanaema käis mul lasteaias 1920ndatel ja rääkis, kuidas saksa prouad olid neid õpetanud. Omal pesamuna 2,5a.

 40. Anonüümne says:

  Tere!
  Mutukamoosi loen juba ca aasta, lugejaks sattusin nö juhuslikult netiavarustes “montessori” märksõna all ringi vaadates. Blogi on võlunud mind oma sooja olememise ja huvitavate nõuannete/linkide/vihjetega lastega toimetamiseks. Enda põnn alles mõni kuud vana, kuid juba soetasin Mutukamoosi postitusest saadud vihjega Astangu puidust tähe-ja numbrikarbid 🙂 , millega ise esimese hooga mängima asusin (kuid millega hea meelega mängivad ka meie suurepere suuremad lapsed). Samamoodi olen häid ideid saanud suuremate lastega nädalavahetustel meistertamiseks, näiteks on issil nüüd päris oma massaazisärk 🙂 jne.
  Mutukamoosile jaksu jätkata samas rütmis Tirtsu ja Pisipiiga toimetamiste blogimist ja kõnekate linkide/ideede jagamist!

  K.

 41. Glacier says:

  Leidsin Mutukamoosi blogi “montessori” märksõna alt – nagu paljud eelnevalt vastanudki:) Ja jäin lugema ja siis käisin kilkasin mehele, et vaata kui vahva ja näed, me oleme mõelnud täpselt samamoodi. Mulle meeldivad kõik postitused – olen avastanud enda jaoks palju erinevaid (mul esimene laps ja vbla ei ole kõige teadlikumalt asjale lähenenud) võimalusi lapsele tegevust leida ja saanud kinnitust, et praegusel ajahetkel tundub, et me oleme mitteteadlikult üritanud kasvatada mõtlevat ja iseseisvat (niipalju kui 1a7k olla saab) last.

 42. Mari-Liis says:

  Sattusin siia lehele täiesti juhuslikult.
  Kuna kodus kasvamas kaks tütrekest, siis huvitavad mind eriti kõiksugu lasteteemad.

 43. Eveli T says:

  Sattusin siia lehele netis surfates ja meeldib see leht, kuna kodus kasvamas 2-aastane poeg ning lasteteemad on alati vajalikud ja kasulikud. Siit saab palju ideesid mida teha ning mida osta:)

 44. Triinu Larionov says:

  Minul oli Mutukamoosi üks blogiteema “Meie lemmikud mänguasjad vanuses 1-2 aastat” peaaegu aasta aega lisatud lemmiklehekülgede hulka ja kui nüüd poja 1aastaseks sai, tundsin huvi seda lehekülge lõpuks lähemalt uurima hakata. Seda sirvides veendusin, et ka minul on enda lapsele vaja vurri ja muidugi sattusin ühtlasi PapaOpa lehele: super leht ja ilusad tooted. Blogiteemadest meeldivad kõige enam meisterdamise ja fotograafia teemad. Te olete väga tubli, et seda kõike jõute 🙂 Kahju ainult, et Mutukamoosi blogi Facebookis alles nüüd jälgima hakkasin!

 45. KK says:

  Lihtne! Siit leiab alati midagi asjalikku ja lihtsalt järgitavat. Montessori põhimõtted meeldivad ka mulle. Leidsin lehe otsides 2-aastasele sobivat kingiideed.

 46. Katre H. says:

  Püüdlen õpetajakutse omandamise poole ja tänu sellele said nii Waldorf-kui ka Montessori-pedagoogika sümpaatseks juba enne lapse sündi. Nüüd, kui endal pea 2-aastane poisipõnn kodus kasvamas, on mõlema suuna meetodid järjest südamelähedasemaks muutunud. Nagu Sa isegi blogis oled maininud, on eestikeelset infot kõnealusel teemal vähe leida, seega teed siin blogis Montessorist inspireeritud mängude ja tegevuste tutvustamisel tänuväärset tööd! Suur aitäh selle eest!

 47. Toadraakon says:

  Mutukamoosis saab ilma negatiivse emotsioonita lugeda aktuaalseid ja huvitavaid lasteteemasid. Lasteteemadel on väga palju informatsiooni, aga siinne eristub teistest – montessori teemad, lihtsasti arusaadavad mitte liialt pikad postitused, teiste allikate head kokkuvõtted,

 48. Katre H. says:

  Unustasin veel mainida, et kõige rohkem on huvi pakkunud kirjeldused maimikute lihtsatest mängudest/ tegevustest, mis ei vaja spetsiaalseid mänguasju (nagu ubade kokkupühkimine harja ja kühvliga; vee transport pipetiga; karvapalli toppimine tühja paberirulli jne). Sellised imelihtsad tegevused, mille peale tihti ise ei tule:) Õuemängude kirjeldused on ka hästi meelde jäänud!

 49. Marika says:

  Ma avastasin selle vahva lehe alles eile! Ma ei tea, kuidas see võimalik on! Leidsin, kuna otsisin infot Montessori-pedagoogika kohta. Ja nii ühelt lingilt teisele siia jõudsingi ja siia ma nüüd jään 🙂 Olen selle blogi oma blogilugejasse lisanud ja saan kohe teateid, kui uus postitus tuleb. Nii sain kohe täna hommikulgi teavituse, et on midagi uut lugeda.
  Igatahes suur aitäh, et kirjutad. Ma hakkan nüüd su postitusi tagantjärele lugema ja kindlasti ka kommenteerima 🙂
  PapaOpa mänguasjapood oli ka mulle jälle üllatuseks. Jube vahvad asjad! Mul on kolm väikest poissi kodus kasvamas ja sealt juba leiab mõnusaid asju!
  Edu tegemistes!

  • Anonüümne says:

   Mina jõudsin siia alles täna ja seetõtteu, et Marika soovitas :). Palju seda, mis siin kirjas on ka minu teadmistes olemas. 3. pisike ka kasvamas ju… Papa Opa poe asjadega oleme ka ammu kursis. Tõepoolest tore, et selliseid mänguasju kõik ühest kohast saab. Paar sellist toredat poodi on veel nagu Taibuka ja Looduspere. Aga postitusi pean veel hakkama lugema, sest praegu sai vaid silmadega üle käidud.

 50. Anne-Mari says:

  Mutukamoosi blogi juures meeldib mulle enim just see, kui palju ideid olen saanud ka enda kahe ja poole aastase pojaga kasutamiseks. Just Mutukamoosi blogi tutvustas mulle Montessorit ja pani mind järjest enam mõtlema sellele, milliseid mänguasju ma lapsele kätte anda tahan ja milliseid asju õpetada. Juba õige pea on meid ees ootamas kolimine ja ma ei jõua ära oodata, et saaks lapse toa Montessori loogika alusel kujundada.
  Lemmikud postitused on sellised, mis kirjeldavad erinevaid Montessori põhiseid tegevusi lapsega. Samas oli palju kasu ka suvistest reisimise ning ka ujumiste postitustest.
  Mutukamoosi blogi on just see blogi, mille ma sageli avan et lugeda kasvõi vanu postitusi taas ja taas 🙂

 51. Janariin says:

  Nagu enamus lugejaist, olen ka mina väikese (2-aastase) põnni ema ning mulle meeldivad lood, mis innustavad ennastki maailma ja asju väikese inimese seisukohalt vaatama. Ajaga on see oskus kaduma läinud. Ja meeldib ka teadmine, et kusagil on veel samasuguseid lihtsaid ja kiirustava maailmaga mitte ilmtingimata kaasa ruttavaid inimesi, kellel on aega lihtsate asjade jaoks.
  Lisaks on meil kodus mõned Djeko lihtsamad pusled ja need on väga vahvad.

 52. Krista Pärn says:

  Minul on esimene laps ja suure huviga loen lastega seotud teemasid. Väga meeldisid postitused, kuidas beebiga matkama minna 🙂

 53. kristi says:

  Minule meeldib mutukamoos ilusate piltide ja huvitavate juttude pärast. meeldivad postitused mängudest, mida lapsega teha.

 54. Liis says:

  Oh kui vahva mutukamoos! Leidsin teid täna, aga nüüd olen juba suur fänn. Mul on nii hea meel, et üha rohkem on võimalik lugeda vahvaid Eesti blogisid. Ammutan oma lapse arendamiseks tihti internetist mõtteid ja ideid, nüüd saan seda teha ka oma emakeeles!
  Aitäh 🙂

 55. Merit says:

  Loen blogi kuna olen ise 2 pisikese põnni ema. Meeldivad just need lood, kus räägitakse ise mängude ja mänguasjade meisterdamisest, sest on lihtne kaotada siht ning poest aina uus mänguasi kaasa haarata.

 56. Kristi says:

  Loen Mutukamoosi, kuna olen kahe väikese lapse ema ja siin on palju õpetlikku laste kasvatamise, nende loovuse arendamise ja mängimise kohta. Siin jagatakse häid nippe!

 57. Andra Muru says:

  Mina satun juba vähemalt kümnendat korda juhuslikult Mutukmoosi lehele, tõesti – täiesti juhuslikult. Olgugi, et olen ka jälgija FBs juba ammu, siis olen enamus külastuskordi sattunud siia siiski läbi googeldamise hoopis! Otsin üht, otsin teist ja kokkuvõttes toob mind tihti just siia lehele 🙂 . Järelikult minu küsimused ja huvid (1,1a tütre emana) kattuvad paljuski selle blogiga. Vist rohkem sõnu ei ole vaja 😉
  Huvitavadki mind laste mängud – see, milliseid tegevusi lapsele autosõiduks mõelda, või kuidas koos matkale minna (meil siiski oli ööbimiseta versioon). Esimene kord tõi mind siia näputoitumine – sain siit üpriski põhjaliku ülevaate enda jaoks. Kõige lemmikumad on kõiksugu DIY projektid – eriti lapse t-särkide (meil veel bodyd) uuendamine, mida ma IKKA VEEL ei ole ise suutnud ette võtta, kuid tean, et kui tegemiseks läheb, siis jälle googeldan ja ilmselt jõuan taas siia 😀
  Kokkuvõtvalt – olen saanud ammutada ideid Teie blogist korduvalt! Aitäh selle eest! Loodetavasti (usutavasti) ka tulevikus 🙂

 58. Marje says:

  Kuna mul on sama vana laps kui Tirts, siis on väga huvitav jälgida, millest Tirts lugu peab ja eks oleme ideidki saanud oma kodus katsetamiseks. Samuti meeldib mulle väga lugeda Eveli kirjutisi, need on lihtsad, asjalikud ja toredad! Jõudu, Sulle, kallis pinginaaber!

 59. Rena says:

  Mu tütar sai augusti algul 2aastaseks ja mu huvi Teie lehe vastu sai alguse siis, kui otsisin häid ideid, milliseid raamatuid ja mänguasju talle osta. On ju valik igal pool meeletult suur, samas kõike, mis võiks huvi pakkuda, ei jõua ise koju soetada 🙂 Ütleksin, et nüüd on lehe lugemine juba hea meelelahutus ja pidevalt saame mingeid häid nippe, mida ise kodus põnevat teha. Meil on suhteliselt sarnane olukord, kuna me pole meie tütart ka veel lasteaeda pannud 😀 Jõudu ja edu Teile!

 60. Astrid says:

  Meeldib, et on lai teemadering, kuid ikka seotud väikste lastega. Olles ise kahe pisikese ema, on igast postitusest midagi kasulikku leida, või saada kinnitust oma mõtetele. Tore blogi!

  • Kaarin k says:

   Mutukamoos on lahe! Jutud minu maitsele. Lasteteemadel eriti palju huvitavaid ideid. Olen jälginud teid paraja koguse kuid. Edu teile blogi kirjutamisel!

 61. Liisi says:

  Loen ka antud blogi juba pikemat aega. Meeldib ka , et teemad ei halvusta kedagi ja igati sobilikud ühele emale miks ka mitte isale kellel kodus vähemalt üks laps kasvamas. Samuti on see väga asjalik ettevalmistus ka uutele noortele emmedele ja issidele, ideid ja mõtteid.
  Ise olen saanud antud blogist rohkem kui küll inspiratsiooni ja nii mõndagi oma plikaga kodus järgi proovinud teha. Lisaks on meie mänguasjakast rohkem kui kord üle vaadatud ja sealt kõik meile “mittesobiv” eemaldatud. Pigem vähem kui palju, aga vähe mis on olgu kvaliteetne ja ohutu.
  Lisaks on mullegi PapaOpa pood silma jäänud ja kindlasti saab mu kolmeseks saav piiga endale sealt poest kingituse.
  Jõudu aga blogi kirjutamisel!

 62. Anne says:

  Mutukamoosist saab väga palju häid mõtteid laste kasvatamise teemadel. Olen juba tuleviku tarbeks saanud päris mitmeid häid ideid lapse vaba aja sisustamise mõttes(hetkel laps liiga pisike veel).

 63. Epp says:

  Endal on ka väike mutukas kodus ja üks tulemas. Ei jõua kõigil uuendustel ja headel ideedel silma peal hoida 🙂 Siit on hea ideid ammutada ja siis ka sõpradele jagada.

 64. Sille says:

  Polegi lugeja veel, leidsin teie mängu PapaOpa lehelt. Aga kuna mul kodus kaks aastast mutukat, siis hakkan kindlasti jälgima lehte 🙂

 65. Mariliis Mannu says:

  Sattusin siia täna esmakordselt ja loen juba 2 tundi 😀 Nii huvitav ja inspireeriv. Ägedad pildid ja saab palju ideid mida oma põnnidega teha jms 🙂 Jään kindlasti jälgima.

 66. Liisi says:

  Blogisse jõudsin ilmselt mõne teise blogi kaudu, väga pikalt pole lugenud ning varasemaid postitusi pole veel jõudnud järgi lugeda, aga on plaani võetud. Blogi pakub huvi, sest olen aastase poisi ema ning siin on väga palju huvitavaid ideid.

 67. Kerli says:

  Leidsin blogi, kui otsisin ideid, mida oma lapsega saaks meisterdada. Nüüd olen lugenud vanu postitusi ja tekkinud emotsioon on võimas! Väga super 🙂

 68. Meeli says:

  Blogisse sattusin ühe teise blogi kaudu ja jäingi lugema, sest Montessori on minugi südamele armas 🙂 Samas maakeeles on ju lugemist muidu nii napilt. Sestap on see blogi väga tänuväärt!

 69. Maris says:

  Mina sattusin ka siia läbi teisee blogi ja salvestasin kohe ära 🙂 Käin ikka aeg-ajalt lugemas, set olen isegi kohe-kohe värske ema ja tahan ilmselgelt oma lapsele vaid parimat. Siit blogist saan ma huvitavaid nippe mida lapsega ette võtta või niisama muud huvitavat teada. Kindlasti on see väga kiiduväärt blogi kõigile, kes puutuvad väikeste lastega kokku 😉

 70. Mari says:

  Jõudsin Mutukamoosi leheni juhuslikult, kui internetist meisterdamisideid ja isetegemisjuhendeid üritasin leida. Mulle meeldib selle lehe idee. Olen laste psühholoogiast ja kasvatusteadustest väga huvitatud ning loen ja täiendan end selles valdkonnas. Montessori oli hea leid. Teemad on seni kõik huvi pakkunud. Tore, et tegu pole nö läbublogiga, vaid täiesti tõsiseltvõetava meediumiga. 🙂

  PapaOpa asjad on ikka aeg-ajalt me koju tee leidnud ja jõuavad kindlasti veel. Mänguasju tihti ei osta, kuid kui juba, siis ikka korralikud. Praegu on kodus näiteks Loominguline farmimäng ning lähikuudel leiab meie koju tee ka see roosidega valge klaver – pakub lapsele mängurõõmu ning on ühtaegu täitsa sisustuselement. 🙂

 71. Elisa says:

  Ma loen Mutukamoosi blogi, sest Mutukamoos on ilus seest ja väljast 🙂 Samuti nagu eelmistele kommenteerijatele meeldivad mulle ka väga erinevad meisterdamised, mida lapsega koos teha saab – ma hetkel veel muudkui ootan, et mu põnn kasvaks ja saaksime juba “peale hakata” 🙂 Samamoodi huvitab lapsi puudutav psühholoogia, siinkohal tänan raamatusoovituste eest (“Temperament ja kooliedu” ja “Väikelapse sotsiaalsus”).

  Lisaks juba pakutavale on huvi mul näiteks ka selle vastu, milline on mutukate elu teispool piiri – Belgia lasteaedadest jne oli juba juttu (väga meeldisid need postitused), äkki saab veel mõnda riiki tutvustada? Soome, Rootsi jne? Hea silmaringi laiendamiseks 🙂

  Oi ja PapaOpa pood, oeh 🙂 Mu põnni 1. sünnipäev kohe ukse ees ja ma arvan, et külalistele, kes pärivad, mida kingiks tuua, võib lihtsalt vist poe lingi saata ja öelda, et midaiganes sealt, nii palju ägedaid asju ju 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga