Meie lemmikud mänguasjad vanuses 2-3 aastat

lemmikmänguasjad

Mitmed teie seast on küsinud järge postitusele “Meie lemmikud mänguasjad vanuses 1-2 aastat”. Eks mul on see postitus pikalt plaanis olnud, kuid teostamiseni ei jõudnud, sest olin dilemma ees. Nimelt ei suutnud ma enam nii konkreetselt ühte mänguasja teisest esile tõsta. Tirts mängib olemasolevate asjadega, misiganes need siis on, ja mõtleb sinna juurde omad mängud välja. Püüdsin siiski midagi kirja panna.

1. Klotsid

Klotsidele on mustmiljon rakendust (võibolla ma nüüd liialdan veidi? :)). Meil on palju erinevaid puidust klotse, kuid legod on selles vanuses ka head. Tirts sai oma esimese legokomplekti alles nüüd, kolmandaks sünnipäevaks, seepärast ei ole ta meil seni lemmikute nimekirjas olnud. Esialgsel hinnangul ilmselt järgmisse nimekirja tuleb 🙂

Klotse on meil kolme erinevat sorti. On selline klassikaline komplekt, kus palju erineva kujuga klotse (umbes nagu see siin) ja samuti täheklotside komplekt. Siis minu lemmikud on Goki ehitusklotsid *, need annavad nii palju lisavõimalusi. Alloleval pildil tegi Tirts neist klotsidest kiige.

puidust klotsid

Ja siin pildil ta uuris ta mahtuvust ja avastas, et igasse ruutu ei mahu sama palju täheklotse. See oli küll paras ahhaa-hetk talle 🙂

klotsid

2. Voolimismassid

Kasutame nii isetehtud soolatainast kui ka Play-doh masse. Milliseid tööriistu me voolimiseks kasutame, oli juttu mängunurga postituses.

soolatainas

3. Värvid

Kasutame nii näpuvärve kui guašše. Näpuvärvid on meil Looduspere omad, juba mitmes komplekt käsil. Nende projektide puhul kui ma tean, et lapse käed saavad värviseks, annan ma talle näpuvärvid ja ökod just seepärast, et läbi naha kahjulikke aineid ei imenduks. Aga aina rohkem olen hakanud ka guašše kasutama, sest nende värvid on erksamad ja erinevalt näpuvärvidest ei muutu kokku segades pruuniks möglaks.

näpuvärvid

4. Nukk ja nukuvanker

Selle vankriga asjatab Tirts ikka nii õues kui toas ja vist ei möödu päevagi, kus ta sellega ei mängiks. Beebinukk on lihtne – ei tee hääli, ei pissi, ei söö 🙂 Pärit Mothercare’ st. Muid spetsiaalseid poes müüdavaid nukuvidinaid meil ei ole. Lutti ja lutipudelit oleme oma laste puhul haruharva kasutanud ja seetõttu ei pea ma neid rollimängu jaoks olulisteks. Nukku vannitame tavalises pesukausis. Suure nukuvoodi viisime praegu ruumipuudusel maale, kuid see ei tähenda, et beebinukk magatamata jääks 🙂 Kaalun ka sellise nuku soetamist, mis on riietumismängudeks sobilik (hetkel neid mänge Tirts veel ei mängi) ja millele saab soengut teha.

juuli_011-1

5. Potid-pannid, kulbid, topsid

Need lähevad ka igas mängus käiku, ka soolataignaga mängides. Alles ükspäev leidis Pisipiiga “ahjust” mõned play-doh koogid küpsemast ja hakkas maiustama. Nagu pildilt näete, siis pajakindaks on Lotte sokk 🙂

Päris mänguköögist ma alles unistan, kuid usun, et see oleks popp ka…

mänguköök

6. Autod, kuhu mänguasi sisse mahub

Meil on üks punane kabriolett, see on ideaalne. Sellega sõidavad nii lehmad kui inimesed. Mõnel mudelautol käivad uksed lahti, kui muu ei mahu, siis kastanimuna saab ikka sõitma. Mitteavatavate ustega sõidukid ei ole nii popid.

7. Siidisallid

Salle kasutab Tirts kas tantsimiseks, riietumiseks, peituse mängimiseks (khm, kolli mängimiseks), poti sees toidu imiteerimiseks, nukule tekiks jne.

8. Pisikesed figuurid

Nii inimeste kui loomade figuurid mängivad suurt rolli kõikides mängudes. Ilma nendeta ma ei kujutaks ta mänge enam ettegi. Loomadest kirjutasin pikemalt eelmise aasta lemmiklelude postituses.

Aga kuna iga laps on erinev, siis küsisin veel kahe ema arvamust nende laste eelistuse kohta. Palusin neil nimetada TOP3 mänguasjad:

Tüdruku ema:

 1. Kineetiline liiv või mängutainas (nt Play-doh)
 2. Köögi rollimängud
 3. Lego Duplod

Poisi ema:

 1. Autod, traktorid, kopad – erisuurisuses ja erinevast materjalist, peaasi, et on.
 2. Teisel kohal (vahel isegi konkureerib tugevalt esikohaga) on Lego, sarjast Duplo. Neid on tal üks suur kastitäis ja nendest ehitab ta väga lahedaid asju, fantaasiat saab nendega päris hästi arendada, ühendab omavahel erinevaid ratastega klotse, ehitab neile peale huvitavaid torne jne.
 3. Kolmas lemmik on kõikide muude asjade kõrval ilmselt mänguköök (meil on Ikeast ostetud puidust köök koos nö päris nõudega :)). Paigutasin nüüd selle meie enda kööki ja nad toimetavad mõlemad seal (õde 1,2 a) ikka päris tihti, teeb süüa, peseb nõusid, tükeldab jne. Vahel anname talle sinna ka nt seeni tükeldada, päris noaga (meie valvsa pilgu all muidugi), peotäie makarone mängult keetmiseks jms.
 4. Lisaks meeldib talle veel puidust Brio raudtee mäng, paneb raudteed usinasti kokku ja mängib sellel magnetitega omavahel ühenduses olevate veduritega. See mänguasi meeldib mulle endale ka seetõttu, et seda saab nö arendada, juppe juurde osta ja see kestab ikka aastaid, niikaua kui huvi on, ja usun, et sellise asja vastu ikka huvi on pikalt

 Kas teie lastel on samad lemmikud? 

Loe lisaks:

Kingisoovitused 1-aastasele lapsele

Kingisoovitus 3-4 aastastele – lauamängud

Kingisoovitused 5-aastasele lapsele

Isetehtud kingid lastele

30+ kingitust, mis ei ole mänguasjad

Kingisoovitused – õuemänguasjad

Jään huviga teie kommentaare ootama!
Eveli

* Tegemist on Amazon affiliate lingiga. Kui te sellel lingil klikkides soetate 24h tunni jooksul midagi Amazonist (ei pea olema sama toode), toetate te Mutukamoosi väikese komisjonitasuga. Teile see lisakulu ei tekita. Aitäh toetamast! 🙂 

Kui sa soovid aegsasti teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Mutukamoosi Facebooki lehe fänniks või kliki paremal ääreribal “Jälgi” ja saad teated oma postkasti. 

10 thoughts on “Meie lemmikud mänguasjad vanuses 2-3 aastat

 1. Triinu says:

  Mul on sama vana tütar ja täpselt samad asjad on lemmikud.Kõige rohkem mängib pisikeste nukkude (meil on puidust kehaga nukupere) ja farmiloomadega. Klotsidest meeldivad duplod enim ja puuklotsid vähem. Voolimiseks kasutab plastiliine (soolatinast veel pole proovinud). Mänguköögi sai küll 2. sünnipäevaks, aga alles nüüd on hakanud huvi tundma.

 2. Helen says:

  Meie tüdruku lemmiktegevuseks ses vanuse olid kleepsuraamatud ja paksud rasvakriidid joonistamiseks. Samuti käärid ja igasugune lõikumine.
  Poisil oli selles vanuses 100% lemmik pisikesed metallist mudelautod (võimalikult pärisautodele sarnased ja keerulised) ning väike lihtne parkimismaja. Juurde pisikesi loomi, puid, takistusi ja kõike muud, mis on pisike.

 3. Mare says:

  Väga palju on tõesti samu lemmikuid. Meie vanem poiss (2a 9k) mängib veel lisaks läbi käinud asjadele hoolega kivide, kastanimunade, tammetõrude ja käbidega. Neid pannakse autole koormaks, kasutatakse sorteerimismängudes, söödetakse loomafiguuridele jne. Lisaks on hetkel kasutuses lihtsamad pusled ja nööri peale lükkimise mängud. Ah jaa – üle ootuste populaarseks on osutunud taibulast hangitud magnetkonstruktor (rattad, ruudud ja kolmnurgad). Sellele hangime ilmselt täiendust varsti.

 4. Marika says:

  Kui mu vanem poeg oli 2-3aastane, siis temale meeldisid väga nööbid. Kuna mul on neid suur karbitäis ja ta neid suhu ega mujale ei toppinud, siis meeldis talle neid igasugustest papptorudest ja muudest asjadest läbi lasta ja vaadata, kuidas need veerevad. Oh seda erutust ja rõõmu siis! Samuti meeldis talle Legodega (Duplo) mängida ja ka puidust raudtee. See tekitab elevust veel siiani.
  Mu praegu 2aastane poeg mängib eriti mängukaartidega (risti-ärtu-poti-ruutu – suurema eeskujul, neid on meil mitu pakki, s.h ka isetehtud), teeb ridasid, paneb numbreid järjekorda jne, siis meeldib talle ka Legodest torni teha ja see puidust raudtee ja rongid – need on kogu aeg töös. Nööbid on nüüd ka tema lemmikud. Tõstab nukunõudesse ja kui nõud täis, valab suuremasse ämbrisse. Kui ärmber on täis, siis hüüab: “Võitsin!” 🙂

 5. Ave-Maria says:

  Meil on hoopis teised lemmikud. Anna on samavana, kui sinu suurem tüdruk, 2-3 eluaastani olid ühed vaieldamatud lemmikud puzzled, kõige lemmikum siiski puidust tähepuzzle, mida ta võis iga päev 5-10 korda kokku panna. Väga meeldis ka vesivärvidega joonistamine. Ja kõige suurem hitt on vist pärlid, neid sorteerib värvide, suuruste, kujude (osad on nagu lilled, osad kandilised, osa ümmargused) järgi. Ostsin Rimist väikese sorteerimiskarbi, mis on vist kruvide jaoks mõeldud ja ta võib pikalt neid sorteerida. Samad pärlid on kasutusel ka nukuköögis, keedab nendest putru ja suppi. Nüüd 3-seks saades olen talle andnud niidi ja nõela ning pisikesi pärleid ajab siis niidi otsa, see meeldib ka väga. Lisaks poemäng ja doomino.

 6. mutukamoos says:

  Aitäh teile oma kogemuste jagamise eest! 🙂 Ma nii hea meelega annaks ka Tirtsule pärleid ja nööpe kätte, kuid seni kuni Pisipiiga veel kõike suhu paneb, olen nii pisikesed asjad käigust kõrvaldanud. Aga usun, et varsti-varsti saame ka nendega mängida!
  Ja jagage ikka ideid edasi, ma vaikselt teen juba jõuluvana kinginimekirja 😀

 7. Silja says:

  Kas oled nüüdseks ka riietumismängudeks sobiliku nuku lastele ostnud? Mu piiga tunneb vaikselt ka nukkude vastu huvi, aga see minu jaoks nii tume maa, et ei oska kuskilt alustada, milline on hea ja mõnus nukk lapsele. Seda enam, et minu šopingud on enamasti internetipõhised ja ise oma silmaga alti kõike üle vaadata ei saa.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga