Peenmotoorikat arendav toksimismäng

toksimismäng djeco

Kui te veel mäletate PapaOpa loosimismängu, siis seal ma mainisin, et tänutäheks võisin valida PapaOpa poest Tirtsule ühe kingituse. Minu valituks osutus Djeco toksimismäng “Väike aednik”. Nüüd on omajagu aega möödas ja oleme saanud mängu kodus testida ka. 

toksimismäng djeco 4

Alguses ma olin muidugi väga kõhklev, et ega see Tirtsule veidi vara ei ole – äkki ta ei saa naela auku panemise ja seal hoidmisega hakkama. Karbil ka peal kirjas 4+ ja Tirts alles 3. Siiski kasutasin juhust, sest mul oli plaanis selline mäng kunagi nagunii soetada – ja ma ei kahetse! Minu hirm mittehakkamasaamise koha pealt oli alusetu, Tirts sai juba esimese korraga hakkama. Detailid on piisavalt paksud, et hoiavad naela ise püsti ja alus on nii pehme, et ma suudan oma sõrmega ka need naelad sisse vajutada. Nii et selle mängu puhul jääb frustratsioon tundmata.

toksimismäng djeco 2Mu meelest on see üks nunnumaid mänge meie kodus. Fantaasialilled on täielikult minu maitse 🙂 Kujundus on ka üks põhjusi, miks ma Djeco mängude suur fänn olen. Ma olin veidi kahevahel, et äkki oleks mõistlikum valida klassikaliste kujunditega toksimismäng (ringid, kolmnurgad jne), et siis saab laps oma fantaasiat täielikult rakendada. Praegu vaatan, et lillede teema oli siiski õige valik, sest mängus on ka putukad ja lepatriinud-liblikad on hetkel Tirtsu tõmbenumber.

toksimismäng djeco 5

Ainuke häda selle mänguga on see, et ma ei saa seda avariiulil hoida, sest sisaldab pisidetaile ja meil ju pisem tegelane ka ringi nuuskimas. Niisiis saab Tirts seda mängida peamiselt õhtusel ajal. Näiteks laupäeva õhtul sel ajal kui mina pisemat magama panen ja isa koos sõpradega sama laua taga lauamänge mängib 🙂 Lauamänguklubi igatahes kiitis mängu heaks, et äge on 🙂 Mind pani selline meestepoolne tunnustus imestama, sest tegu ju siiski lillede, mitte autodega, kuid ilmselt luges haamri olemasolu. Õnneks on Djecol ka teisi toksimismängu teemasid – autod, kosmos ja koletised.

Väga äge kingitus ja aitäh PapaOpale! 🙂

Eveli

Kui sa soovid aegsasti teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Mutukamoosi Facebooki lehe fänniks või kliki paremal ääreribal “Jälgi” ja saad teated oma postkasti. 

0 thoughts on “Peenmotoorikat arendav toksimismäng

 1. Kristiina says:

  Suurepärane! Andsid ideaalse idee jõulukinkide nimekirja lisamiseks 🙂 Kuigi kahepeale on meie lastel juba liigagi palju asju siis üks selline peenmotoorika mäng kulub igatahes ära Ja noh, usun, et meie 2a10k poiss saaks ka ehk hakkama küll, seda enam, et ühes mängus on kõik, mida vaja, traktor ja kraana ja viiu-viiu auto, nagu õde neid kutsub 😀 Seega, taaskord suur tänu sulle hea idee eest! 😉 Õele ostsin jõuluks Petrone kirjastusest “Marta varbad” ja rohkem polegi ju vaja 🙂

  • mutukamoos says:

   Hahaa, sama siin – ühtepidi asju palju, aga head asjad kuluvad ju ikka marjaks ära 🙂
   Ja meie võtsime tõsiselt sinu soovitusi Brio rongi osas ja kirjutasime jõuluvanale 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga