Remondiblogi: köögi sein

Lubasin jätkata remonditeemaliste postitustega, seekord siis köögist. Tervet kööki ma ei ole veel valmis üles pildistama, sest tahaks mõned pisiasjad enne seal ära teha. Et ilusam oleks, või nii 🙂 Alustuseks aga näitan köögi ühte nurka, mis jääb nö söögitoa poolele. Nimelt oleme köögi mõtteliselt kaheks jaganud – köögi osa, kus valmistame süüa ja söögitoa pool, kus asub söögilaud. Tegelikult on kõik üks suur ruum.

talumaja köök enne

Algselt olid köögi seinad kaetud puidust laudisega. Selle me võtsime maha, puhastasime, värvisime ja panime seina tagasi. Pildil tundub, nagu tegu oleks kitsaste laudadega, kuid maha võttes selgus, et tegemist on laia lauaga, millel keskel soon. Sellised ägedad vanakooli lauad 🙂

maakodu köök_034

Välisseinade puhul kasutasime laudisest kõrgemale jääva osa viimistlemiseks savikrohvi. Savikrohviga seina siin piltidel väga näha ei ole, sest tegelikult tahtsin kirjutada sellest “tapeeditud” seinast. Tahtsime aktsendi lisamiseks ühe seina veidi erilisema teha. Algne plaan oli lihtsalt kasutada mõnda tapeeti. Siis aga kujunes välja idee kasutada hoopis vanu lõikelehti. Leidsime peotäie siit majast ja ülejäänud sorteerisin ema vanade Nõukogude Naiste vahelt välja.

maakodu köök 5

Ma olin alguses väga skeptiline selle lahenduse suhtes ja ei suutnud ära otsustada, kas julgeme nii teha või läheme kindlamat teed pidi ja paneme tapeedi. Kartsin, et äkki ei jää piisavalt puhas tulemus, sest lõikelehed olid küllalti räsitud, hiirekõrvadega ja kolletunud. Erinevat tooni kolletunud. Kartsin, et tulemus tuleb liiga kirju ja silmale häiriv. Otsustasime siiski proovida, sest saame ju seina iga kell üle tapeetida. Praegu olen väga rahul, et seda teed läksime ja see sein on üks mu lemmikuid kohti köögis! Need päkapikud alloleval pildil on ju armsad?maakodu köök-001

Teine lemmik on muidugi see sinine kapp. Värvi segasime ise (linaõlivärv + pigmendid). Isesegamine lisab asja juurde mõnusat elevust ja ootusärevust lõpptulemuse suhtes. Kapi saime majaga koos kaasa, see oli üks väheseid mööbliesemeid, mis majaga kaasa tuli.

maakodu köök 4

Sinise kapi kõrval olev veinikapp on ka väga eriline – selle tegi üks hea sõber meile pulmakingiks. Tal oli kolm kuud aega peale kutse saamist, et kapp valmis saada. Nii ta siis kadus salapärasel kombel meie silmist, keeldus küllakutsetest ja muudkui nokitses kapi kallal. Isegi klaaside vitraažid on ise tehtud 🙂 Selle sinise kapiga ta muidugi hästi kokku ei sobi, kuid sinna seina ta ei jää ka. Ma mõtlen, et äkki me liigutame ta elutuppa kui see ükskord valmis saab. No ja meister ütleb, et see peaks üldse seinal käima 🙂

maakodu köök 3

Ülejäänud köögist kirjutan kunagi hiljem. Söögivalmistamise ala ei ole meil üldse veel valmis, sest puudub köögimööbel. Kuna me ostsime integreeritava tehnika, siis mu abikaasa tegi ajutise mööbli, et tehnika kuhugi kinnitada. Ja kuna sellisel kujul köök toimib, siis korraliku mööbli tegemine ei ole meil praegu tööde prioriteetide nimekirjas. Vana maja renoveerides on tööde nimekiri ju teadagi pikk.

Ma hea meelega loeks teie renoveerimise lugusid. Kas olete midagi sarnast teinud? Või muid omamoodi kiiksuga asju? Ja palun soovitage eestikeelseid remondiblogisid! 🙂

Remondiblogi esimest osa saate lugeda siin – vannitoa renoveerimine.

Kirjutamisteni!
Eveli

Kui sa soovid aegsasti teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Mutukamoosi Facebooki lehe fänniks või kliki paremal ääreribal “Jälgi” ja saad teated oma postkasti. 

20 thoughts on “Remondiblogi: köögi sein

 1. Kristiina says:

  Väga lahe sein! Ja esimesena jäi kohe silma ja tegi kadedaks see sinine kapp! 🙂 Meil oli mööblit siin küll aga just sellist nõudekappi, millest unistan, ei olnud.
  Ja jagan su mõtet, et tööd ei saa kunagi otsa 🙂 Aga teie söögitegemise nurka tahaks ikkagi piiluda…ajutised lahendused võivad vahel väga leidlikud ja inspireerivad olla ;))
  Ah, ja see veinikapp!! Super!

  • mutukamoos says:

   Ja mind teeb kadedaks see ülejäänud mööbel, mis teil majaga kaasa tuli 🙂 Sest meil oli maja ikka väga tühi. Ühtepidi tore, sest tavaliselt tuleb koos mööbliga ka palju prahti ja seega meil oli seda koristamist vähem (kuigi kõrvalhoonetes on prahti küll ja küll, eriti mingeid värvijääke jne – brr). Aga siiski olen veidi kurb, sest mille nii meeldib vana kola sees sobrada ja sealt pärleid leida 😀 Lapsepõlves oli pööning mu lemmikkoht, sest sinna oli vanatädi igasugu põnevaid asju hoile pannud 😀 Näiteks vanad ajakirjad ja kaanteta raamatud.

  • mutukamoos says:

   Hahaa, neid ajutisi asju tean ma küll. Vanas koduski oli neid omajagu 🙂 Eks selle ajutise köögi tegime siiski küllaltki kapitaalse – just selle plaaniga, et peame mitu aastat nii toimetama. Sel aastal kohe kindlasti ei jõua korraliku köögimööbli tegemiseni.

 2. raelojasoo says:

  Nii mõnus ja hubane. Mulle nii nii nii meeldivad need laudisega seinad.
  Ja see “tapeet” on vägev.

 3. Ann says:

  Minu meelest sobivad sinine kapp ja veinikapp küll hästi kokku, ei peagi alati stiililt sama või toon-toonis olema 🙂

 4. lambrine says:

  Seda postitust lugedes tekkis kohe vastupandamatu soov hakata ise jälle remonti tegema 😉 Paraku pole küll hetkel kuskil sellist kohta käepärast võtta. Igatahes see lõikelehe ja valge laudise kombo on väga äge!

  • mutukamoos says:

   Aitäh-aitäh! 😀 Meil õnneks remontimise kohti jagub veel mitmeks aastaks. Arvatavasti saab peale viimase ruumiga alustamist uue ringiga peale hakata 🙂

 5. Laura says:

  Ma juba “enne” pildilt vaatasin, et kapp ja laudis nii toredad ja lootsin, et ikka alles jäetud. Aga need olid veel ilusama kuue saanud! Väga ilus.
  Veidi kiiksuga asjadest aitasime ämma juures paberkrohviga seina katta – see jättis küll päris toreda lõpptulemuse.

 6. herz says:

  Oiiiiii!
  1. vahva on enda kommentaari kohalt oma blogi linki näha 🙂
  2. (nüüd lähebahhetamiseks) NIIII ÄGE postitus. Mulle ju ka vanale asjale uue elu andmine väga meeldib. Superlahe köögisein. Ma ise selle peale pole tulnudki 🙂 Neid vanu lõikelehti olen ise kinkide pakkimiseks ja kaartide meisterdamiseks kasutanud,aga seina panna sobivad nad ka nagu näha 🙂 Meil tuli majaga kaasa mitu sellist kappi, mida kodumajja hetkel sobitada ei osanud. Saavad uue elu hoopis külalistemajas ja sellest loodetavasti juba varsti kirjutan täpsemalt. Ja veinikapp on võrratu lihtsalt. Need isetehtud asjad on alati palju hingelisemad kui kataloogi järgi poest ostetud.

  Ootan veel remondipostitusi 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga