Ma ei tea, kas leidub lapsi, keda ei köidaks mäng veega? Minul selliseid igatahes ei ole 🙂 Anna ämber veega kätte ja tükiks ajaks rahu majas. Abiks on väikesed kastekannud ja kopsikud. Ülal pildiv installatsioon on tehtud pasunaflöödiga (mõne-eurone leid Uuskasutuskeskusest). Ma küll lootsin sellest suuremat hitti, arvestades tohutut kogust veeseinade (waterwall) pilte Pinterestis ja mujal netiavarustes.
Siiski mingit kasutust see sein leidis ja päris kasutu see vaev ei olnud. Flöödi osad olid meil terve suve õues saadaval ja olid oma algfunktsioonis ehk pasunana väga aktiivselt kasutusel.
Mudaköögi tegin käepärastest vahenditest – paarist kuuri all vedelevast kastist ja vanas majapidamises üleliia paljuleiduvatest vanadest köögitarvetest.
Jällegi – lootsin sellest suuremat hitti, kuid lastel olid muud huvid. Pispiiga (1,5a) mängis selles nurgas rohkem kui suurem õde (4a), kuid enamasti vajas ta siiski minupoolset väikest suunamist.
Küll aga oli meie mudaköök külaskäinud laste seas populaarne!
Pisipiiga on praegu selles faasis, kus talle sobib ideaalselt Montessori vee kallamise harjutus. Küll vabamate piiridega ja omaette toimetades.
Sari jätkub 😉
Eveli
Kui sa soovid aegsasti teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Mutukamoosi Facebooki lehe fänniks või kliki paremal ääreribal “Jälgi” ja saad teated oma postkasti.
Nii vahva!
Mida nüüd sügisel asjadega tegite, tõstsite kuhugi kuuri või varju ilmastiku käest ära??
Enamus asjad küll. Kuid kuna nad liivakastis veel mängivad, siis seal on mõned asjad olemas. Samuti on kiiged väljas. Aga praegu on põhiline teema lehehunnikus hullamine ja kasutuses peamiselt lasterehad + laste aiakäru.
Õnneks kui mingi asi ei huvita (millega mina olen oma arust eriti uhke töö ära teinud), siis tekib tavaliselt huvi selle vastu hiljem või asja natuke modifitseerides.
Meie hitt oli klassikaline tilaga kätepesu veenõu. Mänguköök – nii toas “puhtamalt” mängides kui õues kõikvõimalikke asju katsetades. Meie 2,5 aastane mängib mänguköögis nii söögitegemist ku söömist ja viimasel ajal ka poodi. Pärisköögis aitab mul päristoitu kokata.
Peenramaal abiks olemine – seemnete panek, kaevamine, vihmausside ja tigudega mängimine jne. See kõik vajab minupoolset kannatust, sest nii ei lähe kõik tööd just kõige libedamalt, aga ma arvan, et see oli-on vaeva väärt.
Ja meie mõlema lemmik on ka jalutamine, ukerdamine, jalgrattaga sõit (jooksuratas ja tõukeratas jäi praegu tahaplaanile) ja mere ääres tegutsemine.
Sa kirjeldaks nagu meie suve 🙂 Mitmest asjast tuleb edaspidi juttu ka 😉 Ma olin ülivaimustuses kui leidsin ema juurest garaažist selle tilaga kätepesunõu ja panime selle ka hoovi üles. Lapsed veidi uudistasid, kuid ütleks, et huvi oli ikka leige.
Tirtsu lemmitegevus on ka putukate ja muude pisilaste otsimine 🙂 Selleks sättisin, et oleks ikka neid kohti, mille alla satikad koguneda saaks (lauajupp ja kivi maas, mida saab ümber pöörata jne).
Mul tuli sinu postitusega enda lapsepõlv meelde! Kasutasin ka vanu nõusid-potte ja tegin mulla ja veega maailma parimaid toite. Oh, seda heldimust nüüd. 🙂
Hihi 🙂 Mul endal ka kogu aeg nostalgia peal. No ei kujuta ette lapsepõlve ilma maal veedetud hetkedeta!
Sul lapsed veel nii pisid. Kindlasti nad hindavad neid asju kunagi tulevikus kõrgelt.
Pille, ma siiralt loodan 🙂 Sest eks maaelul on omad miinused, mis eriti teismeeas välja löövad…