Maalapse suvi vol3: mängud, kunst ja chill

õuemängud16b

Suvi on tänuväärne aeg igasuguste sensoorsete ja kunstitegevuste tegemiseks – õues ei pea kartma, et värviste kätega tegelased su pehme mööbli või elutoa seinad ära määriks. 

õuemängud01

Lapsed mässasid limaga. Selle tegevuse puhul märkasin, et põnevam on suure kambaga. Esimest korda tegime selle portsu siis kui olid mõned sama vanad lapsed külas ja suuremad mässasid sellega ikka kaua aega. Sama segu saab mitu korda kasutada – kuivab vahepeal ära ja kui vett lisada, siis toimib samamoodi. Aga kui ma tegin seda ainult oma lastega, siis enam nii kaua see huvi ei pakkunud. Võibolla tuli vahe ka sisse sellest, et päris esimesel korral, kui Tirts üksi mängis, oli kauss laua peal ja ehk veidi paremal kõrgusel kui suures vannis toimetades. Suur vann tundubki selline kambamänguks sobilik anum olevat.

õuemängud02

Me saime majaga päranduseks kaasa hunniku vanu tapeedirulle. Mustrid on sellised, mida ise i kasutaks ja nii nad siis leiavad rakendust hoopis muudel eesmärkidel. Värvime kõike ettejuhtuvat – kive, puuoksi, lillepotte jne.

õuemängud03 õuemängud04

Ilmad olid nagu nad olid. Mõnelt pildilt ei saagi aru, et tegu suvega. Ja kõik need kleidikesed, mis kapis suve olid ootamas…jäidki paljud kandmata.

õuemängud14

Mõned päevad saime siiski merre ka 🙂

õuemängud07 õuemängud08

Siis kui ema tuli kurgi pildistamast…

õuemängud09

Mulle meeldib, kuidas suvel nagu kaoks piir maja ja õue vahel, sest aknad-uksed on kõik lahti ja päikesevalgus ulatub pea igasse tuppa.

õuemängud12

Millised olid teie suve helgeimad hetked?

Eveli

Kui sa soovid aegsasti teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Mutukamoosi Facebooki lehe fänniks või kliki paremal ääreribal “Jälgi” ja saad teated oma postkasti. 

9 thoughts on “Maalapse suvi vol3: mängud, kunst ja chill

   • Laura says:

    Minu meelest haakub vägagi hästi teemaga – kõik pildid tekitavad suveigatsust, soovi olla ise laps ning muretult leida tegevust kõigest! Ja vanad tapeedirullid on tõepoolest tänuväärsed, nii värvimisalusena, kaunistuste tegemisel kui kinkide pakkimisel.

 1. Toadraakon says:

  Minu suurim lemmik oligi see, et sai ust laiali lahti hoida ning sisse välja piiramatult käia. Jään seda igatsema ja ootama uut sooja aega. Aga seni naudin praeguse aastaaja võlusid. Kuna me nüüd oleme kodus natuke rohkem toas, siis on õues mängusöögi tegemine asendunud toas pärisköögis askeldamisega. Meie 2,5 aastane oskab juba väga palju söögitegemisel oma käega teha. Seejuures ei jõua ma ära kiita, et ma tõin koju käsivispli. Näiteks on ta seda kasutanud maitsestamata jogurti ja toormoosi kokkusegamisel, munade segamisel kananaggitsate tegemiseks. Ja nii saab ta kõikvõimalikke asju ise korralikult ära segada – mõtlen selle all seda, et tema saab teha, aga mina saan ikka mõistliku aja möödudes korralikult segatud taigna ehk siis temast on söögitegemisel päriselt ka abi. Ja hiljuti tõestasin ära kui tore kink see on – naabri laps teeb sellega koogitaigent ja on väga rahul omadega.
  Meres ujumine oli ka meie vaiendamatu lemmik. Aga kuna nii vähe päevi sai ujuda, siis proovisime tihti käia. Ma tean kui oluline on päikese eest kaitsta ja teengi seda – peakate, riided, päikesekaitsekreem. Aga kui ikka liiga palju koguneb päikesekiirguse käes olemist, siis võib asi lõppeda päikesepistega. Õnneks sain tema järjepidevalt tõusva kehatemperatuuri jaheda dušši all pidama ja tüsistusi ei tekkinud, aga enam ei tahaks seda ikkagi korrata.

  • mutukamoos says:

   Päris hirmus kogemus sul! Sellised asjad ikka ehmatavad ära. Kusjuures meil kulus sel suvel päikesekreemi minimaalselt. Ma ikka enamasti sätin nii, et keset päeva päikese käes ei ole (onnid ja muud mängud varjus, samuti magavad mõlemad lapsed lõunaund päris pikalt). Randa ma üksi kahe lapsega ei julenud minna, seega pidin ära ootama mehe tööpäeva lõpu ja siis kogu perega. Eks ta jahedam oli ja jäi lühemaks see käik, aga mis teha.

   • Toadraakon says:

    Ma täiesti nõustun, et lihtsam on vältida liigset päikese käes olemist. Ja lihtsam on kaitsvad riided selga panna. Aga mere ääres ei toimi see alati nii. Samas ma olen nüüd kogenud, et mere ääres on suhteliselt mõtetu väiksele lapsele päikesekaitsekreemi panna – ta on koguaeg veepiiril ja uhab maha kõik. Seepärast ostsin UV kaitsega pikad ujumisriided – kaitseb, seljas ei ole ebamugav kui märjaks läheb ja saab pikemalt vees mängida. Ja meie ei oska ilma meres ligunemata olla kumbki. Ja pead ta nii tihti vee alla ei kasta, seega on tavaline nokats + veel paar nokatsit kaasas kui ikkagi märjaks läheb.

    • mutukamoos says:

     Jajaa, ma seda ei tahtnudki öelda 🙂 Lihtsalt ma ise ei ole ranna inimene ja mul hakkab lauspäikese käes paha, seepärast mul ei ole seda probleemi, sest ma lihtsalt ei lähe lastega päeval randa. Aga rannainimesena ma ilmselt teeks sama, et muretseks UV-kaitsega riided.

 2. lambrine says:

  Nii hea oli su suveseeriat lugeda. Nii just täpselt kõik oli, mõnusalt vaba ja lihtsalt omas kulgemises. Vaatan praegu juba murega, kuidas sügis lapsed toas juba õige natuke rahutuks muudab ja igavlema paneb. Praeguseks tundub suvi juba täiesti mägede taga, niiet ma isegi ei suuda enam meenutada, mis oli see kõige eredam hetk suvest. Peaks pildid läbi vaatama ja meenutama, aga nagu sa isegi ütlesid, neid on ju nii palju. 😉 Aa, üks asi siiski viimasel hetkel meenus – ajakapsli mahamatmine. Mustikas ikka aeg-ajalt küsib minult, kas me teeme selle järgmine nädal juba lahti. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga