Raamatuarvustus: Kui sajab lund

kuisajablund_kaas

Pealkiri: Kui sajab lund
Autor: Richard Collingridge
Kirjastus: Kunst, 2012

Imeilusate piltidega talveteemaline lasteraamat. Üks iseloomustav sõna – maagiline.

kuisajablund_011

Raamat keskendub piltidele, teksti on vähe, üks-kaks lauset lehekülje kohta. Seepärast on see sobilik lugemiseks ka neile pisematele, kes väga kaua ühe koha peal ei püsi olla. Sisuks on väikese poisi retk läbi maagiliste kohtade ühte salakohta, kus on tuhanded päkapikud, hiigelpõder ja jõuluvana.

kuisajablund_012

Illustratsioonid on nauditavad ja fantaasiarikkad. Tirtsul igatahes läksid silmad põnevusest särama. Minu meelest on see raamat hästi sobilik salapärase jõulumeeleolu tekitamiseks. Raamat sobib hästi ka lapsel üksi vaatamiseks, siis jõuabki paremini fantaasiamaailma süübida.

Hetkel on see raamat poodides ca 70% allahindlusega ja olenevalt kohast jääb 3 euro kanti.

Loe ka teisi raamatuarvustusi kategoorias Raamatud.

Eveli

Kui sa soovid aegsasti teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Mutukamoosi Facebooki lehe fänniks või kliki paremal ääreribal “Jälgi” ja saad teated oma postkasti.

7 thoughts on “Raamatuarvustus: Kui sajab lund

 1. aleuti says:

  On tõesti mõnus raamat! Meil tuli see eelmisel nädalal advendikalendrist välja 🙂 Praegu on küll raamatukogust laenatud aga nüüd lähen ostan oma raamatukokku ka. Otsin just selliseid eatuid raamatuid, sest plaanime seda raamatutega advendikalendrit veel aastaid teha. Teine suurepärane leid on Lindgreni “Rõõmsaid jõule!” Seal on muuhulgas suurepärane jutt “Head ööd, härra Hulkur!” Ma olen kunagi sellest rootsikeelselt mustvalget filmi näinud ja toona tundus see üsna hirmus lugu aga eesti keeles lugedes on ikka väga südamlik ja lõbus, kuid natuke kurb ka.
  Aga kui nüüd “Kui sajab lund” juurde tagasi tulla, siis seda lugedes/vaadates meenus mulle “Ma kingin sulle jõe” http://petroneprint.ee/raamatud/ma-kingin-sulle-joe/ Suvine versioon 🙂

 2. lambrine says:

  Tead, Eveli, sul on siiamaani minu jaoks nii huvitavad raamatusoovitused. Ma nimelt olen ise juba mitu aastat seda raamatut raamatupoes vaadanud ja mõelnud, kas ma peaksin selle ostma või mitte. Laps-minu jaoks tundub see taaskord üks selline sünge raamat, kuigi ma saan väga hästi aru, et tegelikult ongi see just selle maagia ja põnevuse loomine. Ja siis ma olengi alati dilemma ees, et ühest küljest on minu jaoks need pildid seal raamatus pisut kõhedust tekitavad, aga teisest küljest ikka põnev on ka. Niiet ma nüüd endiselt ei tea, mida asjast arvata. Lugedes teie positiivseid kommentaare siin, siis tuleks vist oma hirmud maha suruda 😀

 3. mutukamoos says:

  Kadri, sa pole veel mu õudusjuttude soovitusi jõudnud näha 😀 Ei tea, mis siis veel saab :))
  Need pildid on jah veidi tumedad, samas Tirts oli elevil ja elas kaasa. Eriti see viimane lehekülg, kus oli kirjas, et saad ise ka sinna võlumaale minna. “Oi, kuidas? Ei saa ju!”

  Aleuti, see “eatu raamatu” märkus läks väga täppi – nii saakski vast seda raamatut iseloomustada. Isegi minu vanuses oli mõnus lugeda. Nagu lapsepõlve jõululaule kuulaks.

  • lambrine says:

   Haha, ootan põnevusega. Tegelikult mulle just sellepärast su praegused soovitused meeldivad, et need tõmbavad mind mu mugavustsoonist välja. Aga üldiselt olen ma juba sellel arvamusel, et kui ma selle päkapikkudega lehe juures silmad kinni pigistan, siis võin seda raamatut lugeda küll 😉
   Ootan põnevusega õudusjutusoovitusi 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga