Blogiauhinnad 2016

Täitsa juhuslikult Eliisabeti blogist avastasin. Mujal uudisvoogudes pole silma hakanud, kuid otsides leidsin, et siin-seal blogides on ikka juttu olnud. Kuna minu jaoks on igasugune arengu jälgimine põnev, siis läksin õhinal uurima, et kui palju on eelmise korraga võrreldes korraldust muudetud. Positiivne on see, et blogide ülesandmisele on jäetud pikem ajaperiood kui hääletamisele, eelmisel aastal oli see mu meelest vastupidi ja nii ei pruukinudki kõik blogid nimekirja jõuda.

Blogiauhindade leht on siin.

Sel aastal aga on nimekirja jõudmisega üks AGA – blogipidaja peab end ise esitama. Iseenesest on see loogiline ja ma saan aru, miks korraldajad nii otsustasid ja kui ma ei eksi siis ka igasugused teatri- , filmi- ja reklaami auhinnad jagatakse nii, et peab end ise nomineerima? Aga. Minu esimene reaktsioon oli sissekasvatatud tagasihoidlikkus, et ennast ma ju küll ei nomineeri. Nii ei sobi 🙂 Mõtlesin siis nii ja naa ja lugesin, kuidas minu silmis lugupeetavad ja väärikad blogijad siiski end üles andsid ja otsustasin ka ületada oma tagasihoidlikkuse ja kiri teele saata.

Aga nüüd on mul see mure, et ma tahaks, et neid blogisid seal palju oleks. Mul nendest auhindadest ja “kes on parim” jutust ükskõik – mulle meeldiks kui selle kampaania tulemusel tekiks üks korralik blogide andmebaas, et ma leiaks endale huvitavatest kategooriatest uusi huvitavaid kirjutajaid. Näiteks avastasin hariduse kategoorias täitsa paljutõotava blogi, millega võiks lähemalt tutvuda. Haridusse piilusin seepärast, et otsustasin Mutukamoosi sinna kategoriseerida. Eelmisel aastal ma saan aru, et esimene reaktsioon oli liigitada Mutukamoos pere- ja beebiblogide alla aga kuna sinna kategooriasse kuuluvad siiski rohkem päevikuvormis kirjutised oma pere igapäevast, siis ei suuda ma selle kategooriaga samastuda. Võibolla oli see nüüd minu poolt liiga kõrge enesehinnang, et ma millestki üldharivast kirjutan, aga nii tundus mulle siiski sobivam.

Kuidas saaks nii teha, et rohkemad blogijad end sinna üles annaks? Ehk oleks abiks kui te nt siin kommentaarides soovitate, millised blogid võiksid seal esindatud olla ja ehk nad saavad nii innustust? Milliseid blogisid te üldse loete?

Eveli

Kui sa soovid teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Mutukamoosi Facebooki lehe fänniks või registreeru uudiskirja saajaks. Uudiskirja saadan välja kord nädalas või harvemini.

10 thoughts on “Blogiauhinnad 2016

 1. kadri | lambrine says:

  Ma juhtusin ka juhuslikult blogiauhindade teema peale ja põhimõtteliselt oled Sa enda postituses kõik minu mõtted ka kirja pannud. Ma ise veel ei ole häbelikkusest üle saanud 😛 Mõtlesin ka seda mõtet, et kui osaleks, siis oleks kategooria pigem haridus, igapäevaelust kirjutamine pole kohe üldse minu teema.
  Tore oleks, kui oleks mingi selline võimalus, et kõik saaksid kõiki üles anda. Nii saaks andmebaasi kõik huvitavad blogid kirja. Korraldajad võiksid siis nende blogijatega ühendust võtta, kes ise end üles andnud pole, ja küsida, kas nad soovivad parima valimisel osaleda või mitte. Teoorias on mõte hea, aga ega ilmselt ei viitsi keegi nii palju vaeva näha.
  Igatahes mul on hea meel, et Sa ennast blogiauhindadele kirja panid 🙂 Mul on viimasel ajal blogide lugemine jäänud väääga soiku, aga Sinu oma on üks vähestest, kus iga uus postitus lugemisele läheb.

  • mutukamoos says:

   Kadri, ma tänan heade sõnade eest! Ja kindlasti esita Lambrine ka! Sinu blogis on nii palju kasulikku lugemist, mis võiks laiema lugejaskonnani jõuda. Et su blogimise vaev oleks ikka asja ette läinud, eks 🙂

   Mulle isiklikult tundub, et blogijalt kandideerimiseks nõusoleku küsimine on üleliigne. Mis saaks kellelgi selle vastu olla kui lugejad nad esitavad ja tema poolt hääletavad? Ma saan aru, et korraldajatel on kentsakas välja jagada auhinda, mille saajat kohal ei ole ja kes ehk põhimõtteliselt ei tulnud. Aga siis võiks ju nõusoleku küsida nö finalistidelt.
   Ma saan korraldajate kokkuvõtetest aru, et fännid sellest hoolimata esitavad ja omajagu näputööd tuleb neil blogide selekteerimisega sellegipoolest.

 2. Maris says:

  Su blogi läheb minu meelest vägagi hästi hariduse alla 🙂

  Mullegi on meelepärane see, et tekib see nö andmebaas, kust iga valdkonna kohta võib leida nimekirja blogidest, kes soovitud teemal kirjutavad . Seetõttu ka ennast üles andsin sinna. Ilmselgelt suurte tegijatega ei võistle (kusjuures, sina võid kindlasti esikolmikus figureerida!), aga tore ju ikka sellisest üritusest osa saada 🙂

  • mutukamoos says:

   Aitäh, Maris! Ma usun ka, et kogemus on tore ja Sinulgi võib ju üllatusi ees oodata 🙂 See oleks tore kui rohkemad blogijad end üles annaks. Ilmselt tuleb nende kommentaariumites kihutustööd tegema hakata 🙂

 3. Britt says:

  Minule meeldib ka mõte sellest, et peale auhindade jagamise võiks selle näol olla tegu ka millegagi, mis lihtsalt blogisid tutvustab ja neid leida aitab 🙂 Seetõttu ongi minu meelest väga tore, et igal blogijal on võimalus ise enda blogi kohta pisike tutvustus teele panna. Palju kergem on orienteeruda kui saab ka eelnevalt tutvuda millest blogis räägitakse. Kategoriseerimine on üks asi aga ikka on tuima nimekirja linkide asemel tore näha väikeseid tutvustusi 🙂

  Ja ma arvan ka, et passid hariduse alla absoluutselt ideaalselt. Minu hääle saad endale 🙂

  Mis puutub muidu blogide lugemisse, siis loen ausõna igasuguseid. Eelistan küll pigem nii-öelda “pikajutublogisid”. Noh, et oleks ikka rohkem kui kaks lõiku teksti. Kuni kirjastiil on kaasahaarav ja värvikas, seni pole vahet kas see pikk tekst esindab mingit vaatenurka või on tegu hoopis igapäevase toidupoe külastuse kirjeldusega 🙂

  • mutukamoos says:

   Britt, ma tänan tunnustuse eest! Olen igati nõus, et see lühikeste tutvustustega leht on hea mõte ja palju parem kui lihtsalt lingikogu. Mulle oli ka see uuendus meeltmööda.

   Ma ise olen pigem lühikese jutu blogide lugeja 😀 Loen küll üksikute lobamokkade blogisid, aga siis sealseid postitusi kas selektiivselt või siis pika viibega. Mul on tavaliselt Feedlys korralik järjekord postitustest, mille olen ootele pannud, et kui on “rohkem aega” 😀

 4. mäemamma says:

  Tere Mutukamoos 🙂
  Näed, minul läks hästi! Leidsin Su vahva blogi ka ilma auhindateta üles.
  Ja missugune vahva, töeliselt kevade särtsu täis avastus. Mu oma lapsed on küll suht suured juba, aga Su kirjutistes on palju pönevat peredele üldse.
  Minu hinge vöitsid juba köik maale kolimisega seotud postitused. Neid ja öues aja veetmise lugusid jään suure huviga ootama!
  Hoian Su blogile auhindade jagamisel pöialt 🙂
  Ja annan oma hääle ka. Otse loomulikult!
  Päikest!

  • mutukamoos says:

   Tere Mäemamma! 🙂
   Mul on rõõm kuulda, et minu blogis leitub huvitavat ka neile vanematele, kelle lapsed suuremad. Kusjuures maale kolimise lood on üllatuslikult palju tagasisidet saanud, ma ikka siit-sealt kuulen jälle 🙂 Püüan siis lippu kõrgel hoida ja ikka sel teemal kirjutamist jätkata. Mõtteid on omajagu, jõuaks ainult ära vormistada.
   Tervitused teile sinna kaugele!

 5. Alice says:

  Mutukamoosile annan ma kindlasti oma hääle aga mina olen küll näiteks see inimene, kes ei soovi ei ise, ega ka et teised minu blogi nii laiale ringile tutvustaks. Võib olla vaataksin asjale teistmoodi kui mu blogi ‘teema’ oleks midagi konkreetsemat ja kui ma kirjutaksin asjalikemal teemadel ning korralikumalt ning kui mul oleks oma blogiga kellegile midagi anda, aga mul lihtsalt ei ole selleks hetkel ei aega ega energiat.
  Mu töö teema oleks muidu küll selline mis võiks olla osadele inimestele huvipakkuv, aga sellega on nii raske kuskilt peale hakata ja lõpuks jääb jälle kõik ikkagai aja taha seisma.

  Nii, et jah, mind isiklikult jätavad need blogiauhinnad külmaks. Hääletan suurema heameelega oma lemmikute poolt, kui nad end sinna kirja panevad, aga ise hoian eemale 🙂

  • mutukamoos says:

   Alice, nii hea, et sa sellele nüansile tähelepanu tõmbasid. Mul hetkeks isegi käis peast läbi see, et pisemad ja perekesksemad blogid ehk ei soovigi oma nomineerimist, kuid siis tundus mulle, et lugejad vast tajuvad ise ka. Aga sinu blogi oli minu silmis nii tuntud, et seda ma ilmselt poleks kategoriseerinud sinna “puhtalt sõprade ringile” blogivate kategooriasse. Aga hea, et see jutuks tuli ja välja öeldud sai. Ja niimoodi tundub korraldajate nõudmine, et blogija ise nomineerib, isegi väga mõistlik.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga