Kolm lihtsat ja segadusevaba kleepetööd

kleepimistöö lastele

Suvisel grillihooajal kipub ikka üksikuid papptaldrukuid üle jääma, millega ei oska miskit head peale hakata. Üks variant on need pakilõpud meisterdamise juures ära kasutada. Kõige lihtsam variant on anda pintsel/vildikas/pliiats kätte ja las laps ise leiutab. Teine variant on teha papptaldrikust pildiraam, mille sisse saab laps oma taiese kujundada.

Kleepimiseks kasutame raamatute kiletamiseks mõeldud kleepepaberit. Nii jääb ära liimiga mässamine ja seda tööd saavad teha ka kõige pisemad ilma, et peaks määrimise pärast muretsema. Pisemate puhul peab muidugi jälgima, et nad kaunistuselemente suhu ei paneks (või kasutama suuremaid asju).

Vaja läheb:

  • papptaldrikuid
  • raamatute kiletamise kleepepaberit
  • kaunistuselemente
  • kääre

Lõika papptaldrikule sisse ümmargune auk. Kasuta väljalõigatud ringi šablooniks ja lõika ringist veidi suurem ring kleepepaberist. Eemalda kate ja kinnita kleepepaber ääripidi papptaldriku külge.

kleepetöö_11

Jagan teiega kolme kaunistusvarianti, mida oleme kodus järgi proovinud. Igal juhul soovitan kodus avara pilguga ringi vaadata, et mida võiks kaunistamiseks kasutada.

Variant 1 – lilled

Ideaalne õuesmässamiseks – anna valmis raamid lastele kätte ja las jooksevad mööda õue ringi ja otsivad sobivaid kaunistusi. Enne tuleb muidugi reeglid paika panna, et mida võib noppida ja mida mitte. Pärast on vähem arusaamatusi 😉

kleepetöö_10

Variant 2 – nööbid

Eeldab, et sul on kodus üks posu nööpe. Need on muudeks tegevusteks ka head – kasvõi niisama nõelaga niidi otsa lükkimiseks. Kui endal nööpe varuks ei ole, sea sammud kas kaltsukasse või vanaema juurde. Neil tavaliselt ikka on 🙂 Mu ema näiteks lõikab kõikidelt vanadelt äravisatavatelt särkidelt nööbid eest, nii et meil on külluslik kollektsioon nööpe.

kleepetöö_08

Variant 3 – lõngajupid, litrid, augurauaga tehtud kujundid

Võtsin meie pudi-padi topsi ette ja kallasin kandikule. Varem oleme neid elemente kasutanud näiteks soolataignaga mängimisel. Kuna Tirtsule väga meeldib augurauaga kujundeid lõigata, siis neid jagus meid ka omajagu. Need südamed on kusjuures hea suurusega, sest sinna mahub peale joonistama. Ta tavaliselt teebki nii, et kõigepealt lõikab välja, värvib ära ja siis kleebib paberile.

kleepetöö_01

Lõngajupid olid meil ka ühest teisest projektist alles. Lisaks meeldib Pisipiigale lõnga lõigata, seepärast on  meil mõned jupid meisterdamiseks saadaval ka.

kleepetöö_06

Pärast kaunistasid lapsed vildikatega ka raami ära.

kleepetöö_07

Ja siis riputasime toakaunistuseks!

kleepetöö_12

kleepetöö_13

kleepetöö_14

kleepetöö_15

Viimane pilt on Pisipiiga tehtud, vikerkaarevärviline lõngapusa pidi väidetavalt vihmapilv olema 😀

Olen varem ka kleepepaberitöödest kirjutanud:

Meisterdamised kleepepaberiga

Looduslik kollaaž (aknakaunistus)

Vatipallidest lumememme meisterdamine

 

Head mässamist!

Eveli

Kui sa soovid teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Mutukamoosi Facebooki lehe fänniks või registreeru uudiskirja saajaks. Uudiskirja saadan välja kord nädalas või harvemini.

 

2 thoughts on “Kolm lihtsat ja segadusevaba kleepetööd

    • mutukamoos says:

      Aitäh! Ma enam ei mäletagi, kust enda oma leidsin, kuid tasub otsida eelkõige kontoritarvete- ja raamatupoodidest, aga võib leida ka nt Selverist. Müüakse raamatukile nimetuse alt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga