Raamat: Beebivahetus

lasteraamatu-arvustus-beebivahetus

[Elisa] Nüüd kui Mürakaru on kolmene ja Tiigriplika on juba aastaseks saanud, on armukadedus ka meie koju jõudnud. Eks see ole seotud sellega, et pisemal on nüüd juba väga kindlalt jalad all ja ta väljendab oma soove järjest enesekindlamalt ja teadlikumalt ning ta soovid ühtivad tihti vanema venna soovidega. Mõlemal on just seda ühte autot, nukku, lihapalli, tassi, emmet vaja… 😛 Kolmene poeg ütleb mulle ikka aegajalt: “Sina oled ainult minu emme, ei ole Tiigriplika emme!” Õnneks see armukadedus eriti karmilt küll ei avaldu, aga kui märkasin “Beebivahetuse” raamatut, mis käsitleb õe-venna armukadedust, tahtsin seda kohe saada. Tellisin “pimesi” netipoe kirjelduse järgi ning õnneks sain raamatut lugedes ostu üle vaid rõõmu tunda.

Jan Ormerod on Austraalias armastatud lasteraamatute autor ning tema raamat “Beebivahetus” on südamlik lugu armastusest ja armukadedusest. Paljud vanemad vennad-õed on vist unistanud – kui vaid saaks selle tüütu pisema mutuka haiglasse tagasi viia… Krokodilli-Karoliine seda aga oma ilast tilkuva väikevennaga teebki. Ema eeskujul (kes läks poodi eile ostetud kübarat parema vastu välja vahetama) läheb Karoliine beebikaupade poodi ning teatab, et see väikevend ei sobi talle ning ta soovib ta parema vastu välja vahetada. Poemüüja on kohe nõus kaupa tegema ning annab Karoliinele uue beebi… Mis täpselt edasi juhtub, saate lugeda raamatust. Lugu jõuab muidugi õnneliku lõpuni, kus Karoliine tõdeb, et ta krokodillist väikevend on ikka maailma parim ja võtab ta rõõmsalt tagasi.

beebivahetus3

Mis mulle selle raamatu puhul aga eriti meeldib, on see, et see kõneleb salamisi ka lapsevanemaga. Lugu räägib, kuidas ema ainult oma uut beebit nunnutab ja Karoliinele eriti õrnusi ei jaga (Karoliine kurdab, kuidas väikevend võtab ema süles kõik ruumi ära) ning kuidas see tüdrukut väga-väga armukadedaks teeb. Tihti kipuvad lasteraamatud olema vaid lastele suunatud – et neile mingit käitumist või tunnet lahti seletada jne. Aga “Beebivahetus” tuletab lapsevanemale meelde, et uue beebi sünni järel soovib ka vanem laps endiselt hellust ja tähelepanu.

beebivahetus1

Lugesin seda raamatut Mürakaruga koos ja ta oli täiesti lummatud. Esimesel korral lugesime seda kohe vist kolm-neli korda järjest. Eriti tundus teda kõnetavat beebi tilkuva ila probleem – kuna ta ise on ka tihti “hädas” väikeõe pidevalt tilkuva ilase lõuaga.

“Beebivahetus” on minu arust väga armas ja sobilik raamat perele, kus vanemale lapsele (või lastele) lisaks uus beebi sündinud on. Milliseid armukadeduse või õe-venna suhteid käsitlevaid raamatuid te soovitate?

Raamat: Beebivahetus
Autor: Jan Ormerod
Illustratsioonid: Andrew Joyner
Kirjastus: Helios Kirjastus, 2015

elk-soovitab

 

Loe ka teisi raamatuarvustusi.

Elisa

Kui sa soovid teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Mutukamoosi Facebooki lehe fänniks või registreeru uudiskirja saajaks. Uudiskirja saadan välja kord nädalas või harvemini

2 thoughts on “Raamat: Beebivahetus

  1. Katre says:

    Väga hea raamat, mis jagab konkreetseid soovitusi (mulle meeldisid eriti sealsed koomiksid erinevatest konfliktsituatsioonidest, mis õdede-vendade vahel ette tulevad) sel teemal on “Õed ja vennad rahujalal”. Soovitan!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga