Magna-Tiles – meie laste lemmik ehitusmaterjal

magna tiles

MagnaTiles magnetkonstruktor on olnud meie laste lemmikumaid ehitusmaterjale viimase aasta jooksul.  Ma ei teagi, kes on neist rohkem vaimustuses – mina ise või lapsed. Sellel on nii palju kasutusvõimalusi ja seda kaasatakse enamustesse mängudesse.

magna tiles 4

Magna-Tiles konstruktor koosneb nelinurksetest või kolmnurksetest läbikumavatest plaatidest, mille sees on magnetid ja tänu magnetile on neid võimalik omavahel ühendada. Teiste magnetkonstruktorite ees on MagnaTiles plussiks see, et magnetid on plaatide sees ja on seetõttu ohutud kasutada ka väikestel lastel. Samuti ei ole ohtu, et pisemad detailid kapi ja diivani alla ära kaovad…

magna tiles5

Meie lapsed ehitavad neist maju, losse, vanglaid oma Playmobil figuuridele, talle ponidele ja lautasid muudele loomakestele.

magna tiles 5

Üks põnevaid mängu aspekte on detailide läbipaistvus. Siis on põnev peita torni sisse taskulamp või mõi helendav mänguasi ja peale ehitamist toas tuli ära kustutada…

magna tiles loss

Kuna Magna-Tiles konstruktoriga ehitamine on väga kiire, siis on teda hea kasutada muude tegevuste abivahendiks – näiteks kuuliraja tegemisel. Alloleval pildil tegime ksülofonil heliseva kuuliraja.

kuulirada magna tiles

Mõnikord aga proovime lihtsalt võimalikult kõrget torni teha.

magnetkonstruktor

Igasuguste tornikeste ehitamine Magna-Tiles-ga on imelihtne.

magna tiles 7

Samuti on magnetkonstruktoriga hea uurida metallide omadusi või kombineerida magneteid metallist ehitusmaterjalidega. Loe siit, kuidas me magneteid uurisime.

magnatiles12

Detailid on tugevast plastikust ja peale aastast kasutamist, kukkumisi ja raputamisi on kõik tükid endiselt terved. Inglisekeelsetes blogides arvustusi lugedes olen aru saanud, et Magna-Tiles sobib oma vastupidavuselt hästi ka lasteaeda. Lühidalt – tegu on väga vastupidava ja lõputute võimalustega mänguasjaga, mis oma eatuse poolest sobib kasuamiseks lastele läbi mitmete aastakümnete. No et päranda kasvõi oma lastelastele. Korralik investeering, nagu Legodki 🙂

Seni ma ei ole Magna-Tiles konstruktorit Eestis müügil näinud. Meie komplekt pärineb Amazonist  (Affiliate link*). Meie komplekti täienduseks plaanin ma ühel hetkel aga soetada värvitud läbipaistvad tükid Magna-Tiles® ICE, 32 Piece Set, millega oleks hea jäälossi ehitada.

Eveli

*Affiliate link – kui Sa ostad selle lingi kaudu minnes midagi Amazonist, saan ma väikese komisjonitasu soovitamise eest. Sulle lisakulusid ei tule, kuid mina saan ressursse uute toodete järeleproovimiseks ja tutvustamiseks. 

Kui sa soovid teada saada järgmistest postitustest, siis registreeru uudiskirja saajaks. Uudiskirja saadan välja kord nädalas või harvemini.

9 thoughts on “Magna-Tiles – meie laste lemmik ehitusmaterjal

 1. Alice says:

  Nii palju tuttavaid mänguasju 🙂 Näitasin Gretale ka neid pilte. Ta ütles:’ Nii vahva! Tahaks ka seal mängida’.
  Ühe foto peal märkas ta ühte karvast kassi. Algul arvas, et oi, neil on ka selline kass nagu meil, aga siis sai aru, et tegu ikkagi mängu kassiga 🙂

  • mutukamoos says:

   Hihi, need mängud tunduvad jah Greta masti mängud olevat 🙂 See karvane kass on meil siin vahelduva eduga üks lemmikumaid pehmikuid. Hea rolllimängudesse kaasata 🙂

  • mutukamoos says:

   Tere!

   100-osaline – täpselt, sama komplekt, mida ma postituses linkisin. Tihti tundub, et jääb ikka väheks 🙂 Seetõttu ma väiksemat komplekti soetada ei soovita.

 2. Jane says:

  Kuna olen kuulnud õnnetustest, kus lapsed neelavad magneteid alla, siis see on tekitanud kõhklusi, et kas see mänguasi on täiesti ohutu. Samal ajal olen veendunud, et selline asi rõõmustaks minugi last. Laps on hetkel 2a5k vana. Enamasti ei pane suhu asju, mis sinna ei käi, aga vahel ikka on ette tulnud. Minu küsimus on, et kas see mänguasi on piisavalt kvaliteetne, et ei ole võimalik plastikut katki teha ja magnetit alla neelata või oleks ostuga parem oodata, kui ta on vanem ja hammastega enam asju ei testi?

  • mutukamoos says:

   Nii palju kui ma olen MagnaTiles arvustusi lugenud, siis nad ei purune ja on kasutusel ka lasteaedades, kus nad saavad päris intensiivset kasutust. Meil ei ole ükski katki läinud ja magnetid on seal sees peidus. Seetõttu ma ka investeerisin nö originaaltootesse, et olla kindel, et nad ikka peavad vastu.
   Nt siin on üks võrdlus kahe enamlevinud magnetplokkide teemal:
   https://projectfather.com/picasso-tiles-vs-magna-tiles-review/
   Tsiteerin: Since these toys come with small magnets, they need a securely made frame to keep the magnet pieces well hidden. Magna-Tiles have riveted their tiles together, making the appearance of cracks and breaks less likely. PicassoTiles are held together using glue, making them more prone to opening up after falls. Therefore we can claim that Magna-Tiles are safer in the long run.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga