Jõuluraamatute klassika – “The Polar Express” ja “The Nutcracker”

polaarekspress_v1

Kirjutan peagi pikemalt meie iga-aastasest raamatute advendikalendri traditsioonist, kuid soovin pühendada eraldi postituse kahele kalendriraamatule – The Polar Express ja The Nutcracker.

The Polar Express

“The Polar Express” on jõuluklassika. Ma ei suuda seda raamatut ilma pisarateta lugeda ja minu jaoks jääb see ajatuks jõuluklassikaks, mida soovin igal aastal taas lugeda.

polaarekspress_v4

Jõuluõhtul lamab üks poisike vaikselt voodis ja ootab üht heli – heli, mille kohta tema sõber ütles, et ta kunagi ei kuule – Jõuluvana saani kuljuste häält. “Jõuluvana pole olemas,” ütles sõber, kuid poiss teadis, et sõbral polnud õigus.

Kuidas poiss satub salapärase öise rongi peale ja mis edasi juhtub, seda saad lugeda maagilisest jõululoost “The Polar Express”.

polaarekspress_v2

Raamatu pildild on üsnagi sünges võtmes ja võibolla kõikidele ei meeldi. Minu jaoks aga lisab süngus salapära ja teeb kogu raamatu veel maagilisemaks. Raamatu põhjal tehti 2004. aastal animafilm Tom Hanksiga peaosas.

The Polar Expressi * raamatu tellisin ma Book Depository kaudu.

polaarekspress_v3

The Nutcracker

Pähklipureja loo põhjal on tehtud kümneid raamatuid, üks ilusam kui teine. Ma kaalusin pikalt, millist meile koju soetada kuni langetasin valiku Niroot Puttapipat loodu kasuks. Tema kunstnikustiiliks on siluetitehnikas illustratsioonid pastelsete taustapiltidega.

pähklipureja2v

Nagu inglisekeelsete raamatutega ikka, ma tõlgin nad jooksvalt eesti keelde. Kuna tegemist on tuntud muinaslooga, siis usun, et peagi pole mul vajagi seda enam lugeda, vaid lapsed saavad iseseisvalt pilte imetleda.

pähklipureja1v

Raamatu lõpus on imeilus pop-up stseen.

advendikalender_v9

Ma üldse ei imesta kui Pähklipureja raamatuid meile koju veel tekib, sest neid on erinevatelt kunstnikelt nii palju ilmunud,  üks ilusam kui teine, et neist võiks lausa jõuluraamatute kollektsiooni sisse seada. Sel aastal laenutasin raamatukogust eestikeelse Pähklipureja, möödunud aastal käisime lastega Estonias Pähklipureja balletti vaatamas, nii et see lugu tuleb ühel või teisel viisil meie jõulutraditsioonidesse.

NB! Tegemist on miniraamatuga.

Ka The Nutcracker* raamat on tellitud BookDepository lehelt.

*Tegemist on Affiliate linkidega, mis tähendab, et juhul kui Sa ostad selle lingi kaudu raamatu, saan ma väikest komisjonitasu, mida kasutan uute raamatutega tutvumiseks. Aitäh toetamast 🙂

Mõnusat jõuluootust!

Eveli

Kui sa soovid teada saada järgmistest postitustest, siis registreeru uudiskirja saajaks. Uudiskirja saadan välja kord nädalas või harvemini. Kui sa soovid teada asjadest, millest ma ei blogi – jälgi mind instagramis

6 thoughts on “Jõuluraamatute klassika – “The Polar Express” ja “The Nutcracker”

 1. Kristhel says:

  Polaarekspress on minu jaoks vist suhteliselt ainukene jõuluteemaline teos, mis mulle karvavõrdki ei meeldi. Raamatut pole lugenud (pildid ei meeldi ka) ning see animafilm oli jube kuubis 🙁

  • mutukamoos says:

   Täitsa lõpp kui vastakaid arvamusi see raamat põhjustab! Me ühes teises vestlusvoos ka arutasime seda. Aga hea on, et sa sellest teada andsid, siis saavad teised seda otsustamisel arvesse võtta, sest tundub, et see raamat ei pruugi igaühele sobida.
   Muide ma ei ole filmi näinud, klippide põhjal täitsa usun, et ta ei pruugi kõige ilusam olla…

 2. K says:

  BookDepository on üks mu lemmikumaid raamatupoode veebis. Sama taktika, et õhtujuttu lugedes tõlgin jooksvalt. Tänu sinu postitusele sai taas tellimus tehtud ja raamatute advendikalendrisse lisa hangitud 🙂.
  ps. Polar Express multikas meeldib ka väga 😊

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga