Raamat: Ada Byron Lovelace and the Thinking Machine

ada lovelace1v

Kas sa teadsid, et maailma esimese arvutitarkvara kirjutas naine? 19. sajandil elanud Inglismaa matemaatikut Ada Lovelace’i peetakse esimeseks programmeerijaks ja tema järgi on saanud nime ka üks programeerimiskeeltest – Ada.  Ja täna on Ada Lovelace päev! Sel puhul otsisime lastega riiulist välja imeilusa pildiraamatu Ada elust.

Raamat: Ada Byron Lovelace and the Thinking Machine
Book Depository link */ Amazon UK link *
Autor: Laurie Wallmark
Illustraator: April Chu
Kirjastus: Creston Books, 2015

* Tegemist on affiliate linkidega.

ada lovelace3v

Kui ma kuskil veebiavarustes nägin selle raamatu tutvustust, armusin ma selle piltidesse kohe 🙂 Ilusad kleidid, ajalooline miljöö – ja minu silm puhkab. Raamat räägib pisikese Ada elust – kuidas talle meeldib matemaatika ja hoolimata sapistest märkustest ta armastab numbreid edasi. Õnneks ta ema toetab lapse huvi ja palkab parimad õpetajad. Ada saab olla suureks eeskujuks tänapäeva tütarlastele – talle meeldib matemaatika, hoolimata raskest haigusest, halvatusest ja pimedaks jäämisest, suudab ta raskused ületada ja teha midagi sellist, mida keegi varem pole teinud – kirjutada tarkvara maailma esimesele arvutile.

ada lovelace2v

Tütarde emana pööran ma suurt tähelepanu, et neil oleks olemas eeskujud oma soost, kellega samastuda. Et neil ei tekiks tunne nagu matemaatika ja IT -valdkond oleks ainult meeste pärusmaa. Me räägime sellest, et ajalooliselt on naistele olnud keelatud nii ülikoolis õppimist kui ka kirjanikuks olemist, on pahaks pandud huvisid tehniliste alade vastu, kuid see ei  tähenda, et tänapäeval nii peaks olema, isegi kui veel leidub inimesi, kes arvavad, et on olemas eraldi poiste mängud ja tüdrukute mängud, poiste tööõpetus ja tüdrukute tööõpetus…  Ma tahan, et minu tütred teaksid, et nad võivad huvituda millest iganes, hoolimata oma soost. Ja kui keegi väidab vastupidist, siis nad teavad, et see on udujutt. Sest on olnud Ada Lovelace ja veel palju võrratuid naisi, kes on tõestanud, et pole olemas teemasid, milles naised ei saaks olla oma ala parimad. Sest sugu ei loe.

Ada Lovelace’i inspireeriva elu mälestuseks! (L)

Rohkem raamatututvustusi leiad kategooria Raamatud alt.

Eveli

2 thoughts on “Raamat: Ada Byron Lovelace and the Thinking Machine

  1. K says:

    Aitäh, Eveli, nende raamatupostituste eest! Alati hästi presenteeritud. Tihti ise kaanepilti ja lühitutvustust lugedes ei saa selget sotti, kas on ikka ostmist väärt või ei. Siia blogisse jõuavad põnevad nopped sellest suurest-kirjust maailmast, alati ei oska ise (miskipärast) neid avastada ja üles leida. Näiteks The Nutcracker ( sinu möödunud pühadehooaja postitusest), selle ostsingi justnimelt endale öökapile , mõnus.
    Enamasti muidugi leian end peale selliseid postitusi Bookdepositorys tuhlamas ja noh sealt edasi juba raamatupakke ootamas 😀 (täna ka :):):), pistsin beebi magama ja nüüd surfan raamatulainetel).

    • mutukamoos says:

      Aitäh! 🙂 Ingliskeelsete raamatute puhul on õnneks võimalik suhteliselt lihtsasti sisututvustusi ja pilte leida. Ma tavaliselt nii teengi, et kui mõni raamat jääb Bookdepositorys silma, siis googeldan pildiotsingu ja vaatan, kas tuleb mõni sisupiltidega leht ette. Amazonis on uuemate puhul ka sisu võimalik piiluda. Ja mõnikord on youtubes video, kus raamatut lapatakse. Eestikeelseid ka googeldan, tihti on raamat kunagi osta.ee-s müügil olnud ja profimad raamatukaupmehed panevad sinna ikka sisupildid ka.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga