Need kolm raamatut, mida ma järgnevalt tutvustan, lisandusid möödunud aastal meie raamatute advendikalendrisse. Esimene neist on taas Pähklipureja teemal, kuid veidi teise nurga alt. Ja kuigi selle pealkiri on inglise keeles, siis keele mitteoskajatel ei tasu end heidutada lasta – see on sõnadeta raamat.
Raamat: Waltz of the Snowflakes
Bookdepository link * / Amazon UK link *
Autor: Elly Mackay
Kirjastus: Running Press, 2017
* Tegemist on affiliate linkidega.
“Lumehelveste valss” on ilus pildiraamat, mis on sõnadeta koomiksina üles ehitatud. Lugu algab sellega, et laps ja vanaema suunduvad teatrisse “Pähklipurejat” vaatama. Ilm on kole ja laps ei soovi kohe kuidagi minna, on mossis ja torssis. Igas järgmises pildikaadris saab jälgida, kuidas balletti vaadates ja imeilusat muusikat kuulates halb tuju lahtub ja lõpuks lahkuvad nad hea tujuga. Põnev on jälgida tüdruku ja tema kõrvale istuma sattunud poisi näoilmeid – kuidas nad alguses üksteist piidlevad, siis juba koos kihistades etendust naudivad.
Sekka on kaadreid “Pähklipureja” balletist. Kuna me oleme lastega koos seda tükki vaatamas käinud, siis neile oli siin mõnus äratundmisrõõm süžee osas. Ja see raamat sobib hästi lastele iseseisvaks vaatlemiseks ja detailide uurimiseks, sest siin pole lugemis- ega keeleoskus vajalik! Mulle tundub, et vähemalt meie lastele lähevad sellised koomiksiformaadis raamatud hästi peale.
Raamat: The Christmas Eve Tree
Bookdepository link * / Amazon UK link *
Autor: Delia Huddy
Illustraator: Emily Sutton
Kirjastus: Walker Books, 2016
Lugu väikesest rääbakast jõulupuust, keda ükski klient ei tahtnud ja ta anti ära väikesele poisile. Loo arenedes selgub, et nii poiss kui kuusepuu veedavad oma jõuluöö pappkastis. See on taaskord selline pisarakiskuja jõululugu, kus igaüks elab kaasa nii palju kui tema elukogemus ja fantaasia juurde räägib. Pisikeste kuulajate jaoks on see ilus lugu väikesest puust, kelle saatus kujunes suurejooneliseks hoolimata tema esialgsest tõrjutusest. Suuremad kuulajad juba ehk mõistavad, et mitte kõik inimesed ei veeda oma jõuluõhtut soojas toas ja nendega saab arutleda vaesuse ja raskete elusaatuste teemal. Igal juhul on see sügavamõtteline ja paljukihiline jõululugu, mis annab palju jutuainest.
Väikese jõulupuu lugu on Montessori-sõbralik raamat, sest on realistlik ja siin puuduvad väljamõeldud tegelased.
Raamat: Winter’s Child
Bookdepository link * / Amazon UK link *
Autor: Angela McAllister
Illustraator: Graham Baker-Smith
Kirjastus: Templar Publishing, 2015
Tirtsu suur lemmik! Seda raamatut me lugesime möödunud talvel ikka mitme kuu vältel. Siinsed pildid on lihtsalt võrratud – ehtne jää ja lume maagia! Väikese Tomi pere ei suuda ära oodata talve lõppu, sest küttepuid ja toitu on napilt. Tom aga tahaks, et talv kestaks igavesti! Juhtub, et Talve poeg kuuleb seda ja tuleb Tomiga mängima – ja nii ei saagi talv lahkuda. See on lugu talverõõmudest ja sellega kaasas käivatest raskustest, lugu sellest, kuidas väike Tom leiab oma südames kindluse teha seda, mis on õige. Taaskord üks armas ja südantsoojendav lugu.
Niih, selleks korraks on raamatututvustuse sprint tehtud. Mul on teile varuks veel mõned ja ehk ma jõuan need ka ära lähiajal ära vormistada. Igal juhul tule varsti jälle siia piiluma 🙂
Kohtumisteni!
Eveli
Kui sa soovid teada saada järgmistest postitustest, siis registreeru uudiskirja saajaks. Uudiskirja saadan välja kord nädalas või harvemini. Kui sa soovid teada asjadest, millest ma blogisse kirjutada ei jõua – jälgi mind instagramis.
Lisan veel paar raamatut:
Mulle meeldivad Tasha Tudori raamatud. Jõuluteemaline on näiteks Corgiville Christmas. See pole Montessori-sõbralik raamat, sest tegelasteks on loomad, aga autori enda pildid on nii armsad ja huvitavate detailidega.
Hiljuti leidsin Brad Yatesi raamatu A Garden of Emotions. See raamat õpetab lastele, kuidas EFT ehk maakeeli koputamisega oma tunnetega toime tulla. Mind on see tehnika väga palju aidanud. Oleks tore kui see raamat oleks ka eesti keeles olemas.
Aitäh heade soovituste eest! Corgiville raamatu pildid on tõesti imearmsad 🙂 Panin oma nimekirjadesse ootele.
Koputamise tehnikast ma ei olegi veel kuulnud aga tundub vajalik oskus olevat. Uurin juurde 🙂