Värvide sorteerimine ja peenmotoorika harjutus

värvide sorteerimine

Otsustasin veidi rohkem tähelepanu pöörata Tirtsu peenmotoorika lihvimisele, sest ta kipub vältima neid tegevusi, kus seda vaja läheb. Meil on kodus üks nupumosaiigi komplekt, millega tal küll meeldib mängida, kuid pigem nii, et mina panen nupud sisse ja tema lükkab välja. See komplekt on väiksemate nuppudega kui see, millest ma kirjutasin meie lemmikute mänguasjade postituses.

Kuskil netis nägin sellist värvide sorteerimise mängu ja otsustasin ka meil järgi proovida. Vaja läheb erinevat värvi plastiliini või soolatainast ning samavärvi nuppe. Pildi järgi tundub nagu meil oleks kaks sinist taignapalli, kuid tegelikult on üks neist roheline. Ei tea, miks fotokas siinkohal trikke tegi. Näitasin Tirtsule ette, et igasse taignapalli tuleb pista samavärviline nupp ja jätsin ta omaette mängima, sest Pisipiiga vajas söötmist. Esialgu torkiski Tirts nuppe vastavalt värvidele, kuid peagi hakkas tal fantaasia tööle ja pani nuppe ka teist värvi taignapallidesse. Te ju saate aru, et see kollane seal on tigu? Need kaks kollast nuppu on Tirtsu sõnutsi silmad. Ma ei tea, mis see kolmas nupp on…

Mosaiiginupud on ideaalsed õige pliiatsihoiu harjutamiseks, sest nende haaramiseks tuleb kasutada sama võtet. Värvide sorteerimine ja igasugused muud klassifitseerimise harjutused on eeltöö matemaatika õppimisele.

Meil oli kasutusel suhteliselt väike kogus plastiliini, kuid suurem kogus oleks parem. Suuremad lapsed võivad seda tegevust veel nii edasi arendada, et proovivad nuppudega kujundeid teha. Samuti nagu plaadi peal, kuid seekord taigna või plastiliini sisse torgates.

värvide sorteerimine2

Kui sa soovid aegsasti teada saada järgmistest postitustest, siis hakka Mutukamoosi Facebooki lehe fänniks või kliki paremal ääreribal “Jälgi” ja saad teated oma postkasti. 

0 thoughts on “Värvide sorteerimine ja peenmotoorika harjutus

  1. pearnberg says:

    Kui peaks huvi pakkuma, siis minul tuli idee panna beebide tuubitoidu (see millel väike ava ja saab toidu välja imeda) korgid kõrvale ja siis sobivas vanuses lasta tal sorteerida neid nt munarestidesse või muffinivormidesse – ei pea midagi ekstra ostma ja saab tekkivat plastmassi taaskasutada. Edasijõudnutele kleepida nt tähestik ja numbrid peale (mul kleepsumasin) ning siis ka munaresti põhja numbrid ja tähed kirjutada.
    Osa inspiratsiooni sain theimaginationtree lehelt.

    • mutukamoos says:

      Need tuubitoidu korgid on hea materjal küll. Ma sain kahjuks selle vihje liiga hilja, kui suurem tarbimisperioodi oli Tirtsul möödas. Mõned ikka sain kõrvale pandud ja nüüd igapäevaselt korjan igasugu muid korke, et saaks sorteerimismänge teha. Hetkel küll meie kodus huvi selliste mängude vastu puudub 🙁 Aga tähestiku asja võiks tegelikult isegi proovida, tähtede vastu on tal hetkel suur huvi. Ma miskipärast muudkui üritasin teda värve sorteerima panna, et tähtede jaoks ju vara. Inimene võib ikka nii kinni oma mõtlemistes mõnikord olla 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga